Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj v noci z garáže ukradl kolo, díky reakci majitelů domu se ho podařilo brzy chytit, má toho na svědomí více

Hluk z garáže a poté kroky pod okny jednoho z rodinných domů v Třinci v noci vzbudily syna majitele domu. Takto začal případ, na jehož konci je zadržený zloděj, který má podle policie na svědomí více případů a bohatou trestní minulost.

Syn v nočních hodinách ihned vzbudil svého otce, společně začali prohledávat zahradu a brzy zjistili, že jim někdo ukradl jízdní kolo. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Zanedlouho si všimli nejen odcizeného kola, které bylo opřeno o vstupní branku na pozemek, ale také muže, který si na cestu svítil baterkou. Na dotaz kam a odkud jde, měl náhodný kolemjdoucí pohotovou odpověď. Mužům uvedl, že právě odchází od jejich sousedů, kde popíjeli alkohol. Když majitel kola upozornil na to, že se u sousedů nesvítí, muž s baterkou se dal na útěk."

Třinečtí policisté po rychlé akce zloději zadrželi. Jde o 38letého muže, kterému se podařilo prokázat i další majetkovou trestnou činnost. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "I s uvedeným skutkem se má jednat o 13 vloupání do různých objektů, například garáží, rodinných domů nebo firem. Škoda, kterou měl svým jednáním poškozeným způsobit, se v tomto případě pohybuje kolem 300.000,-Kč. Jeho zájem většinou vzbuzovaly jízdní kola a různorodé nářadí. V jednom případě měl ze sklepních prostor odcizit větší množství tvrdého alkoholu, vína, dámskou kosmetiku a marmeládu. Z jedné garáže měl dokonce odcizit dvé jízdní kola za více jak 100.000,-Kč. Tyto kola a menší část odcizených věcí byla po jejich vydání navrácena svým majitelům. Bohužel většina věcí se ke svým majitelům zřejmě nevrátí, podstatná část je dle zjištění kriminalistů již rozprodána."

Muž má na krku obvinění za krádež a porušování domovní svobody, podle policejní mluvčí je v tuto chvíli stíhán na svobodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy