Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vnitrobloky v Porubě procházejí celkovými proměnami. Zatím jen na papíře

Čtyři miliony korun. Takovou částku vyčlenila porubská radnice na vítězný projekt 5. ročníku participativního rozpočtu Zelená Porubě. Ten navíc povýšila o další level. Na rozdíl od předchozích ročníků lidé navrhovali úpravy celých dvorů.

Zelená Porubě je ve fázi, kdy se připravují ideové návrhy tří nejlepších projektů. Celkem jich do 5. ročníku lidé přihlásili 9. U Odborné komise zabodovala proměna dvoru přírodovědců, projet Aktivní po dešti a Duhové hřiště.

Sandra Zubáňová, autorka návrhu : “Asi přes 30 let tady nebyla provedena žádná úprava a povrch té hrací plochy je značně rozpraskaný a pro děti nebezpečný.”

Součástí Duhového hřiště má být také workoutové hřiště pro větší děti a pro rodiče a prarodiče bude vybudována oddechová zóna.

Sandra Zubáňová, autorka návrhu: “Těch laviček k posezení je tady docela málo a ta asfaltová plocha by byla fajn využít pro kolečkové sporty."

Ideové návrhy všech tří projektů zpracovávají 3 různá architektonická studia, aby nebyly podobné, či dokonce stejné. 

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Na konci dubna bysme měli mít hotovy všechny tři ideové návrhy v nějaké předfinální podobě a následovat bude krok takový, že to budeme projednávat v místě samém s tou komunitou, která v tom dvoře nebo prostoru žije. Na konci května by měly být ty návrhy hotové a měly by jít do hlasování, které by mělo proběhnout v červnu.”

Obyvatelé Poruby v něm rozhodnou, který z těchto návrhů se bude realizovat. K dispozici budou mít dva kladné a jeden záporný hlas.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy