Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři zasahovali u nehody na silnici mezi Orlovou a Karvinou, rychlý řidič měl sjeté gumy

Dopravu na hlavním tahu mezi Ostravou a Karvinou komplikovala ve čtvrtek odpoledne kolize osobních vozidel. Pro zraněné přijely sanitky a volán byl i vrtulník. Za nehodou byl rychlá jízda řidiče s vozem se sjetými pneumatikami.

Nehoda byla ohlášena o půl třetí v lokalitě poblíž výrobny asfaltových směsí v Orlové. K zásahu okamžitě vyjeli hasiči, zdravotníci záchranné služby a policisté. 

V sérii zatáček se srazila dvě osobní auta, pravděpodobně čelně. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K zásahu u dopravní nehody vyjely pozemní posádky a byla vyslána také letecká posádka."

Po ošetření pacientů a jejich odvozu do nemocnice a prvotním zásahu hasičů, kteří zajistili havarované vozy před zkratem a únikem provozních kapalin, byl provoz řízený policisty kyvadlově. 

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují dopravní policisté. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "37letý řidič osobního vozidla Kia Ceed jel v levém jízdním ve směru od Karviné na Orlovou. Z jeho pohledu v levotočivé zatáčce pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu pozemní komunikace (déšť a mokrá komunikace). Tím se vozidlo pravděpodobně stalo neovladatelným a ve smyku přejelo do protisměru. Tam se vozidlo Kia střetlo s protijedoucím VW Golf řízený 37letým mužem. Nárazem byl golf odmrštěn do svodidel. Po kolizi utrpěl zranění spolujezdec v golfu. U obou řidičů byly provedeny zkoušky na alkohol s negativním výsledkem. Prohlídkou vozidla Kia Ceed policisté na místě zjistili nadměrné opotřebení všech pneumatik a uvnitř vozu byl ve výhledu nevhodně umístěn předmět. Předběžně vyčíslená škoda na vozidlech je v souhrnu 400 tisíc korun. Na svodidlech škoda předběžně 20 tisíc."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy