Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po divoké honičce centrem Havířova zachraňovali policisté podchlazeného řidiče z řeky

Z ledové vody řeky Lučiny v centru Havířova zachraňovali ve čtvrtek odpoledne policisté muže, který jim chtěl uplavat poté, co se jim o chvíli dříve snažil ujet autem, byť po něm policisté stříleli ze svých zbraní.

Houkání policejních vozidel a střelba. Po dramatické honičce se policistům z Havířova podařilo zadržet muže, který jim ujížděl autem a nakonec ho museli zachraňovat na druhém konci města z ledové vody řeky Lučiny. Celý incident se začal odehrávat na parkovišti ve Studentské ulici. Právě tam začal muž policistům autem ujíždět přes trávníky a chodníky, na kterých ohrožoval chodce.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Policisté obvodního oddělení se pokoušeli zkontrolovat totožnost řidiče osobního vozidla Škoda Superb. Ten však šlápl na plynový pedál a začal před policisty ujíždět. Vysokou rychlostí projížděl ulicemi města, na zvuková a výstražná znamení k zastavení nereagoval. Pokyny policistů ignoroval a řítil se ulicemi směrem do centra. Rychlou a bezohlednou jízdou ohrožoval nejen ostatní účastníky silničního provozu, ale i kolemjdoucí."

Z Podlesí řidič dojel až na Nábřeží v centru města, kde přejel ze svahu přes trávník a cyklostezku a havaroval ve stromech. Z auta vyskočil a doběhl k řece, do které skočil. Na druhý břeh se ale nedostal. V silném proudu se zachytil větví, kde se vzdal policistům.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "V toku řeky se muž držel větve do své záchrany. Muže z vody vytáhli na břeh policisté pomocí házecího pytlíku s lanem.”

Zadržený výtečník toho má na svědomí více. Není vyloučeno, že ho soud pošle do vazby.

Delší verze videa ze záchrany muže z řeky:

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy