Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Třinec je hokejovým mistrem extraligy, titul vyhrál potřetí v historii

Hokejisté Třince obhájili extraligový titul. V posledním finálovém utkání porazili doma Liberec 3:0. Sérii vyhráli téměř jednoznačně 4:1 na zápasy. Oceláři tak získali extraligový pohár potřetí v historii.

Obrovská radost zavládla v pondělí večer v třinecké Werk Aréně. Domácí mužstvo dokázalo dotáhnout do zdárného konce finále hokejové extraligy. V pátém zápase porazili Liberec 3:0 a sérii vyhráli 4:1. Poslední bitvu rozhodli Oceláři v přesilovkách, ve kterých dali dvě branky. Třetí gól padl v závěru do prázdné branky. Rekordním šestým čistým kontem v play off pak zazářil Ondřej Kacetl.

Petr Vrána, kapitán třineckých Ocelářů: "Liberec nám nedal nic zadarmo, rozhodovaly maličkosti a podle mě bylo důležité utkání číslo 4, že jsme ho vyhráli tam a dneska si myslím, že všichni věřili. Ze začátku jsme měli tlak a dotáhli jsme to. Kabina držela při sobě a je to hodně cítit na tom ledě. Všichni si to hrozně přáli a zasloužili."

Oceláři vyhráli titul také v sezóně 2018/2019, loni se bohužel extraliga kvůli pandemii nedohrála a titul nebyl udělen. Historicky první titul mistra České republiky získal Třinec v sezóně 2010/2011.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy