Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

FN Ostrava má nové dárce. Sokolové darováním krve oslavili osvobození Ostravy a 130 let

30. dubna si připomínáme už 76. výročí osvobození Ostravy. TJ Sokol Moravská Ostrava v tento den navíc slaví 130 let od svého založení. Vyzvala proto své členy, aby obě tato výročí oslavili dobrým skutkem. A to darováním krve v ostravské fakultní nemocnici.

Sokolská kapka naděje. To je dlouhodobý projekt České obce sokolské, která má za cíl dovézt členy k darování krve. TJ Sokol Moravská Ostrava se do tohoto projektu zapojila vůbec poprvé.

Ondřej Rybníček, organizátor sokolské výzvy: “Lidí, kteří se hlásí k tomu projektu, tak tuším, že to je přes 3 stovky letos s tím, že mnoho Sokolů se ale nehlásí. Což se snažíme teď zvrátit. Třeba naše jednota se do nynějška nehlásila. Zároveň se snažíme naplnit naše sokolské poslání, které je ve slově sokol, což je sport, občanství, komunita, osobnost a laskavost. Takže tu laskavost se tím darováním snažíme vyplnit.”

Do sokolské výzvy se zapojilo 22 dárců, z toho bylo 16 prvodárců. Za odměnu každý dostal pamětní odznak a magnetku.

Anketa: členové TJ Sokol Moravská Ostrava 1: “Kupodivu to bylo mnohem více v pohodě než jsem čekala. Předpokládám, že určitě jako půjdu znovu až budu moct.”
“Na konci se mi teda udělalo trošku špatně, ale i tak si myslím, že půjdu i příště, protože mi přijde, že pomoct takhle je taková nejjednodušší cesta, jak třeba někomu zachránit život.”
Naděžda Kalužová, marketing, krevní centrum FN Ostrava: “Za tyto všechny akce náborové jsme velice vděční, protože epidemiologická situace nám to velmi ztížila. Dneska nám to přivedlo 16 nových dárců, takže sokolská kapka krve je takový první počin na tom začátku, kdy se snad dostáváme do normálních situací. Děkujeme moc.”

Ostravská fakultní nemocnice přivítá každého dárce nejen krve, ale i krevní plazmy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy