Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sliboval, nesplnil. Majitel z Liberty Ostrava prodal emisní povolenky do Rumunska

Společnost Liberty Ostrava se rozhodla prodat emisní povolenky za miliardu korun. Českým politikům přitom ještě minulý týden vedení společnosti slibovalo, že to neudělá.

Liberty Ostrava má zhruba 6 tisíc zaměstnanců, kteří momentálně žijí v nejistotě. Vláda i odbory se obávají, že prodejem části emisních povolenek do Rumunska, odstartoval prodej celé huti.

Lubomír Zaorálek, ministr kultury ČR: "Když si k tomu dáte, že společnost Liberty je v současné době vyšetřována v několika zemích kvůli finančním operacím, které tam prováděla, tak člověk má nutně podezření, že to, co tady dnes vidíme, je možná vyvádění finančního kapitálu a vlastně řízená likvidace firmy. A kdyby ten podnik měl padnout, tak jsem přesvědčen , že pak je role státu, ab převzal tu funkci toho, kde ten podnik, fungující, velmi dobře jedoucí podnik udrží i třeba za cenu znárodnění.”

Vedení Liberty Ostrava ale naopak tvrdí, že tento prodej bude pro huť naopak prospěšný, jak se nám vyjádřilo písemně.

“Okamžitý zisk pro LIBERTY Ostrava z této transakce je 260 milionů Kč. Zisk bude použit zčásti na vyplacení mimořádného bonusu zaměstnancům při příležitosti 70. výročí společnosti. Zbylá část bude použita na budoucí investiční projekty LIBERTY Ostrava,” vyjádřilo se písemně vedení Liberty Ostrava

Odbory chystají už na tuto středu protestní mítink. Uskuteční se před druhou hodinou tady před hlavní bránou.

Roman Bečica, předák odborářů: “V případě, že bude dál docházet k takovým krokům, které jsou neslučitelné s touto hutí, tak jsme schopni pokročit i dál. Případně i ochromit chod továrny.”

Situací se bude v pondělí zabývat i vláda.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy