Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přijímací zkoušky na střední školy jsou tu. Na testy je více času

Do tříd se v pondělí vrátili žáci druhého stupně ZŠ a nižších ročníků víceletých gymnáziích. Ale jen v některých krajích. Moravskoslezský kraj mezi nimi není. Víceletá gymnázia a střední školy se tady otevřely jen pro budoucí žáky a studenty, kteří přišli na přijímací zkoušky.

Uchazečům o studium na středních školách s maturitou začaly jednotné přijímací zkoušky. Letos na ně mají více času. 70 minut na český jazyk a 85 minut na řešení úloh z matematiky. Na přijímačky museli žáci přijít s negativním testem na covid-19.

Ivana Matulová, ředitelka SŠSS Ostrava-Hrabůvka, p. o.: “My jsme pro všechny uchazeče, kteří u nás skládají jednotnou přijímací zkoušku, připravili bezpečné prostředí. To znamená, že máme připravené učebny, ve kterých jsou žáci v počtu max.15 na jednu třídu.”
Tomáš Pavelka, ředitel Gymnázia Bruntál: “V jeden den skládají zkoušku jak z českého jazyka, tak z matematiky. Dá se říct, že u nás stráví téměř celý den.”

Například na Střední školu společného stravování se přihlásilo dvakrát více žáků, než je škola schopna přijmout. Nejvíce jich bylo na obor cukrář.

Zájem vzrostl i na jiných školách v MS kraji.

Jan Meca, ředitel SPŠ a OA Bruntál: “Zájem meziročně o studium na naší škole mírně vzrostl, ale z dlouhodobého hlediska jde o nějaké stejné hodnoty.”
Anketa: uchazeči o studium: “Já se hlásím na průmyslovku na auto elektrotechnika, který je nový.”
Já ještě nevím, kam. Právě proto jsem šel na gympl, abych se ještě mohl rozhodnout.”

Na víceletých gymnáziích začínají zkoušky ve středu. Testy zadávané společností Cermat mohou uchazeči o studium absolvovat dvakrát a počítá se jim lepší výsledek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy