Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Sociální pracovnice Marie Karásková získala cenu Gratias

Cenu Gratias – sociální pracovník roku 2021, kterou uděluje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, letos v kategorii zdravotnická zařízení obdržela Marie Karásková z Fakultní nemocnice Ostrava. Plaketu a pamětní list dostala virtuálně během on-line mezinárodní konference.

Marie Karásková pracuje v ostravské fakultní nemocnici 34 let, posledních 30 jako vedoucí úseku sociálních pracovnic. Je v kontaktu s klienty, se kterými řeší jejich nepříznivou životní situaci. Jejím zásadním partnerem je hlavní sestra.

Marie Karásková, sociální pracovnice FN Ostrava: "Ta mi nahlásí, že tam má pacienta, který zůstane třeba ležet nebo chodí s pomocí holí, potřebuje pomoc při hygieně a rodina se ozývá nebo neozývá. Mým úkolem je prošetřit tu situaci a poradit pacientovi i rodině."

Marie Karásková dostala ocenění kvůli koronakrize virtuálně. Jde o poděkování za její každodenní náročnou práci a pomoc při řešení situací klientů.

Marie Karásková, sociální pracovnice FN Ostrava: "Někdy pacientovi pomůžu na sto procent, někdy na sedmdesát, někdy na padesát a někdy máte pocit, že jste nepomohl vůbec, protože to nejde, protože ty návazné služby nefungují. Měla jsem situaci, kdy jsem paní vůbec nemohla pomoci, ale ona mi řekla, že to nevadí, že jsem první člověk, kterému řekla své problémy, ale pořád zdůrazňuji, nejsem tady fakt nejlepší. Moje kolegyně jsou taky dobré a dřou, dřou."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy