Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do babyboxu v Krnově někdo odložil novorozence, chlapec dostal jméno Petr

Do babyboxu v areálu Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov někdo v úterý 4. května večer odložil novorozence. Informoval o tom zakladatel babyboxů v ČR Ludvík Hess. Chlapec je podle něj zcela zdravý.

Babybox ve Sdruženém zdravotnickém zařízení v Krnově byl otevřen 30. července 2012. Dosud pomohl vstoupit do života dvěma holčičkám a dvěma chlapcům. 

Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů v ČR: "Na hodinách bylo 22:24 a na obrázku krnovského babyboxu byla vidět jenom růžová deka. Sestřička Hana z dětské JIPky mi vesele vyprávěla, že v dece a dvou ručnících byl zabalený kluk, zcela novorozený, vážící 4200 gramů." 
Šárka Tavandzi, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči SZZ Krnov: „Zdravotníci přenesli čerstvě narozeného chlapce na JIP, kde jej prohlédli, vykoupali a ošetřili mu pupečník. O nálezu děťátka jsme již informovali OSPOD. Chlapeček u nás zůstane několik dní a následně bude sociálními pracovníky umístěn do náhradní rodinné péče."
Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů v ČR: "Se sestřičkou Hanou jsme se shodli na jméně Petr. Jméno je pro mne významné, protože dnes jsme si po telefonu plácli s šéfem brněnské počítačové firmy 100MEGA Distribution Petrem Bečičkou, přítelem a služebně nejstarším mecenášem babyboxů. Petr mi potvrdil, že přispěje zásadním darem na zřízení babyboxu nové generace na radnici Prahy 6 v Jilemnického ulici, který budeme otvírat 1. června ve 12 hodin v den 16. výročí zprovoznění prvního babyboxu v roce 2005."
Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů v ČR: "Petr je čtvrtým letošním děťátkem a skóre kluci versus holky upravil na 100:118. Ať žije Petr Krnovský! Ať žije Petr Bečička brněnský!" 

Jde o 218. zachráněné dítě v síti babyboxů v Česku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy