Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Víme, jak se promění 8. obvod a Nový Pustkovec v Ostravě-Porubě. Podívejte se

Koncepční urbanistická studie 8. stavebního obvodu a Nového Pustkovce je hotová. Komplexně navrhuje budoucí rozvoj těchto porubských částí. K lepšímu se tak změní pěší prostupnost, parkování, zeleň i mobiliář.

Už víme, jak bude v budoucnu vypadat 8. stavební obvod a Nový Pustkovec v Ostravě-Porubě. Na světě je totiž koncepční urbanistická studie, která naznačuje jejich proměnu.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Opatření, které ta studie navrhuje, nemění nijak zásadně charakter toho území. Pouze doplňuje to území o určité dílčí zásahy."

Nejvýznamnějším motivem je na 8. obvodě vytvoření hlavní pěší trasy, která vede od Duhy až ke stavební fakultě VŠB a která se zároveň stane i centrem volnočasových a společenských aktivit.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Celá ta trasa je vlastně na jednotlivých místech doplněna o nejrůznější prvky typu sezení, ať už individuálního, nebo společného. Například o altán, o některé herní prvky, cvičící prvky. Například hřiště pro petanque. Podobnou koncepci vlastně studie navrhuje i pro Nový Pustkovec." 

Upraveny budou i vnitrobloky ,zeleň a lidé se mohou těšit i na více parkovacích míst. Celá studie vznikala na základě požadavků obyvatel.

Tomáš Čech koordinátor participativních aktivit: “Podnětu, který právě vzešel z veřejného projednání, bylo ještě dopracování přechodů přes ulici Opavská tak, aby místa byla lépe napojena na veřejný prostor ať už Nového Pustkovce a ulice Slavíkova, tak okolí ulice Bedřicha Nikodéma.”

Koncepční studii úprav 8. stavebního obvodu a Nového Pustkovce si můžete na webových stránkáchfajnovaporuba.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy