Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do škol v MS kraji se vrátili žáci II. stupně. Otevřela se i školní hřiště, kde se ale cvičit nesmí

Do základních škol v MS kraji se vrátili žáci II. stupně. Samozřejmostí je testování žáků a rotační systém výuky. Třídy se tak budou střídat po týdnech. Zároveň se otevřela i školní hřiště.

Návrat dětí do lavic na druhém stupni základních škol proběhl bez větších komplikací. Vrátila se naprostá většina dětí ze tříd, které mají tento týden prezenční výuku. Jen minimum dětí rodiče nechali doma například kvůli nesouhlasu s testováním.

Marcela Žáková, ředitelka 1. ZŠ Bruntál Jesenická: "Pouze dvě se nedostavili, takže to je stoprocentní úspěch. Děcka se do školy fakt asi těšila."

Žákyně II. stupně ZŠ Bruntál, Jesenická: "Těšila jsem se do školy kvůli tomu, že zase uvidím své kamarády a že to je lehčí než online výuka, protože se to neseká. Protože nejsme v online světě."

Renáta Fialová, ředitelka ZŠ Komenského, Ostrava-Poruba: "Konečně, už jsme se nemohli dočkat. Nejdříve zahájí výuku třídy A a C a v dalším týdnu je zase vystřídají žáci z béčkových tříd. Děti se testují v tělocvičně a nebo ve třídách, druhostupňoví žáci už se budou testovat ve třídách samostatně."
Náročná je zejména organizace ve školních jídelnách, které navíc vydávají i obědy dětem, které jsou na distanční výuce.

Vlasta Turská, vedoucí školní jídelny, ZŠ Komenského, Ostrava-Poruba: “Po každém strávníkovi se vždycky celý stůl musí vydezinfikovat, dočistit a tím pádem je to náročnější. Určitě."

Novinkou je také to, že organizované skupiny už mohou využívat i školní hřiště. Povoleny jsou ale jen volnočasové aktivity. Cvičit se na nich nesmí, stejně jako v tělocvičnách.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy