Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce skončila. Podchod pod ulicí Horní v Hrabůvce už není strašidelný

V Ostravě-Jihu skončila kompletní rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce. Ten se změnil k nepoznání. Z počmáraného, špinavého a tmavého místa se stal prosvětlený a bezpečný prostor.

Loni v červenci začala rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní v Hrabůvce. Ta skočila v těchto dnech a strašidelný podchod plný graffiti, do kterého navíc zatékalo, díky ní získal atraktivní vzhled

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-JIh: “Celá rekonstrukce stála 23 milionů korun. Byly zde vyměněny samozřejmě veškeré technologie, byly instalovány nové plošiny pro imobilní občany. Samozřejmě i kamery, aby zde byla zachována bezpečnost. Všechny stěny jsou antigraffiti úprava."
Nové jsou i podhledy s osvětlením a podlaha a opravou prošly i všechny vstupy do podchodu od tramvajových a autobusových zastávek včetně nástupních ostrůvků i samotných zastávek.

Anketa: uživatelé podchodu: “No krásný. Já jsem to viděla na internetu, mi to syn poslal a opravdu jako, je to luxus.”
“Určitě je to lepší než to bylo předtím.”
V podchodu chybí už jen poslední detaily. V nejbližších dnech tady budou nainstalovány směrové tabulky.

V obvodu je celkem 13 podchodů, tedy nejvíc v celé Ostravě. 4 z nich rekonstrukce teprve čeká.

Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih: “Na podzim roku 2021 bude zahájena oprava taky velmi špatného a zdemolovaného podchodu u Dřevoprodeje, kde je velmi komplikovaná situace majetková. My dále projektujeme zastávku Tylova, kde by měly být i výtahy pro maminky s kočárky.”

V dalších letech projdou rekonstrukcí i na podchody v ulicích Dolní a Hulvácká.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy