Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Karetní systémy MSK a Zlínského kraje jsou propojeny

Karetní systémy Moravskoslezského a Zlínského kraje jsou nově propojeny. Dva sousední kraje tak zrealizovaly spolupráci na základě memoranda podepsaného před několika lety. Projekt odstraňuje bariéry při cestování veřejnou dopravou v příhraničních oblastech obou krajů.

Spolupráce mezi Moravskoslezským a Zlínským krajem začala v roce 2015. Tehdy oba kraje podepsaly memorandum o spolupráci při zajišťování veřejné dopravy. Jeho součástí bylo také propojení karetních systémů.

Aleš Stejskal, jednatel KODIS, a. s.: "V té době v našem kraji systém Odiska existoval už několik let a ve Zlínském kraji se tento systém teprve připravoval. O rok později jsme podepsali smlouvu o horizontální spolupráci, na základě které se začaly připravovat podrobné záležitosti technického rázu. A pak uplynulo několik let, poněvadž ve Zlínském kraji se integrace veřejné dopravy poněkud pozdržela, až teprve počínaje letošním rokem začal být tento úmysl praktickou realitou, takže někdy na začátku roku 2021 došlo k propojení karetních systémů."

A jaké je praktické využití? Hodit se může komukoliv, kdo cestuje mezi oběma regiony veřejnou dopravou.

Aleš Stejskal, jednatel KODIS, a. s.: "Praktické použití pro držitele moravskoslezské ODISKY je například to, že při cestě z Ostravy na Horní Bečvu například mohou využít linku ODIS z Ostravy do Rožnova pod Radhoštěm, kde zaplatí v tarifu ODIS ODISKOU. Dále v Rožnově přestoupí na autobusovou linkou v režii Zlínského kraje mezi Rožnovem a Horní Bečvou, kde rovněž mohou jízdné zaplatit svou ODISKOU. Samozřejmě za předpokladu, že na ní mají nahrané elektronické peníze. Totéž samozřejmě platí i obráceně. Držitel zlínské karty může cestovat se svými elektronickými penězi nahranými na ZETCE v Moravskoslezském kraji. Jak na železnici, v regionální autobusové dopravě i v městské dopravě. Navíc si může i na ZETKU nahrát kupón dlouhodobé časové jízdenky, to obráceně zatím neplatí, protože ve Zlínském kraji zatím není připraveno k realizaci toto dlouhodobé jízdné. Ale stane-li se tak, tak samozřejmě i na ODISku bude možno tento tarif nahrát."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy