Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Operuje se naplno. FN Ostrava hlásí akutní nedostatek dárců krve

Krevní centrum ostravské fakultní nemocnice vyzývá dárce krve, aby se co možná nejdříve dostavili k odběrům. Chod nemocnice se po covidové zástavě dostává rychlým tempem do standardního režimu a zásoby krve se každým dnem tenčí.

Pokud můžete a jste zdraví, přijďte v nejbližších dnech darovat krev do krevního centra ostravské fakultní nemocnice. Pomůžete tak ostatním lidem, kteří mají před operací.

Naděžda Kalužová, marketing Krevního centra FN Ostrava: “Operací nás čeká ještě obrovské množství, takže si myslím, že taková ta těžká doba, co se týče zásob krví, je ještě před námi. Takže věřím tomu, že naši dárci nás nikdy nezklamali. Tady v MS kraji je obrovská solidarita vlastně toho zdravého s těma nemocnýma a vždycky nám naši dárci přišli pomoct.”
Petra Petlachová, mluvčí FN Ostrava: “Za dobu coronavirové pandemie jsme bohužel museli některé operace odkládat. Jednalo se o plánované operace a těch evidujeme zhruba 2 200. Takové ty urgentní operace neplánované, ty se samozřejmě průběžně prováděly po celou dobu pandemie.”

Krevnímu centru ostravské fakultní nemocnice momentálně chybí dárci všech krevních skupin a velice rádi by tady přivítali i zbrusu nové dárce.

Naděžda Kalužová, marketing Krevního centra FN Ostrava: “Noví dárci se neobjednávají, takže ideální stav pro nové dárce je úterý, středa v dopoledních hodinách budeme mít pro ně nejlepší prostor. Ti stálí dárci, aby si objednávali termín v nejbližších dnech, pokud jsou zdraví na naší klapce, nebo telefonním čísle 800 260 004, na online objednávacím systému a nebo mailem.”

Pokud jste očkování proti covidu-19, můžete přijít darovat krev 7 dnů po očkování, případně 28 dnů po očkování vektorových vakcín Astra Zeneca, nebo Johnson & Johnson. Veškeré informace najdete na webu ostravské fakultní nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy