Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Re.volt oznamuje konec. Z ulic Ostravy, Nového a Starého Jičína, Příboru a Kopřivnice v červnu zmizí všechny žluté stroje

Český startup re.volt carsharing v červnu kompletně ukončí svůj provoz, v tiskové zprávě to v pondělí 24. května oznámil CEO Pavel Kuchta. Firma v Moravskoslezském kraji působí v Ostravě, Novém a Starém Jičíně, Příboru a Kopřivnici. Z ulic těchto měst postupně zmizí všechny žluté stroje. Firma krach zdůvodňuje mixem faktorů, které vedly k dlouhodobé ztrátě. Majitelé společnosti už nejsou schopni ji financovat.

Re.volt začal před třemi lety v Praze s malými žlutými elektrickými autíčky. Firma nabízela model environmentálně laděné, zábavné a snadno dostupné dopravy. K autům společnost zanedlouho dodala elektro-motorky, elektro-skútry a elektro-koloběžky. Uživatelé si vozidla mohli pronajmout prostřednictvím aplikace. Uživatelé nebo místní si také mohli skútr nebo koloběžku koupit. Stroj byl jejich a zisk si dělili s re.voltem. Firmu ale sužovaly finanční problémy. 

Pavel Kuchta, CEO re.voltu: „Covid nás zasáhl zrovna v době, kdy jsme začínali krásně růst, získávali investory a vymýšleli další vylepšení, expanzi a měli velké sny. Současná doba nám ale zkrátka nachystala překážky, které jsme v takto dlouhém měřítku nebyli schopni překonat. Vláda nám sice nezakázala provozovat jako mnohým jiným, ale zastavilo se vše ostatní, hlavně pohyb lidí. Na žádné kompenzace jsme bohužel nedosáhli a vyčerpali jsme k přežití všechny prostředky, které jsme měli k dispozici. Žádného dalšího investora se nám za této situace nepodařilo najít, a tak jsme všechny karty vsadili na začátek sezóny 2021. Doufali jsme, že se covid již podaří dostat pod kontrolu. To se ale moc nepovedlo a start sezóny navíc provázelo nepříznivé počasí. Dle aktuálních statistik bychom potřebovali, aby lidé jezdili asi třikrát tolik. S dobou předcovidovou se to nedá srovnat. Jelikož stroje nyní nevydělají ani na provozní náklady a společníci již nejsou schopni dále financovat generovanou ztrátu, rozhodli jsme se po důkladných úvahách s těžkým srdcem ukončit provoz a činnost k 6. 6."

Firma se aktuálně vypořádává s investory a komunikuje se všemi městy a uživateli. Uživatelé, kteří mají v aplikaci re.volt dobitý kredit, mají čas jej do 6. 6.2021 vyčerpat. 

Pavel Kuchta, CEO re.voltu: „Věřím, že všechny naše kroky a rozhodnutí byly správné a dařilo se nám tento segment posouvat dopředu. I přes náš neúspěch zůstává rozhodně sdílená mobilita budoucností přesunu po městech. Přeji všem kolegům ze sdíleného segmentu mnoho zdaru, při posouvání přepravy osob na novou úroveň.“
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy