Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Re.volt oznamuje konec. Z ulic Ostravy, Nového a Starého Jičína, Příboru a Kopřivnice v červnu zmizí všechny žluté stroje

Český startup re.volt carsharing v červnu kompletně ukončí svůj provoz, v tiskové zprávě to v pondělí 24. května oznámil CEO Pavel Kuchta. Firma v Moravskoslezském kraji působí v Ostravě, Novém a Starém Jičíně, Příboru a Kopřivnici. Z ulic těchto měst postupně zmizí všechny žluté stroje. Firma krach zdůvodňuje mixem faktorů, které vedly k dlouhodobé ztrátě. Majitelé společnosti už nejsou schopni ji financovat.

Re.volt začal před třemi lety v Praze s malými žlutými elektrickými autíčky. Firma nabízela model environmentálně laděné, zábavné a snadno dostupné dopravy. K autům společnost zanedlouho dodala elektro-motorky, elektro-skútry a elektro-koloběžky. Uživatelé si vozidla mohli pronajmout prostřednictvím aplikace. Uživatelé nebo místní si také mohli skútr nebo koloběžku koupit. Stroj byl jejich a zisk si dělili s re.voltem. Firmu ale sužovaly finanční problémy. 

Pavel Kuchta, CEO re.voltu: „Covid nás zasáhl zrovna v době, kdy jsme začínali krásně růst, získávali investory a vymýšleli další vylepšení, expanzi a měli velké sny. Současná doba nám ale zkrátka nachystala překážky, které jsme v takto dlouhém měřítku nebyli schopni překonat. Vláda nám sice nezakázala provozovat jako mnohým jiným, ale zastavilo se vše ostatní, hlavně pohyb lidí. Na žádné kompenzace jsme bohužel nedosáhli a vyčerpali jsme k přežití všechny prostředky, které jsme měli k dispozici. Žádného dalšího investora se nám za této situace nepodařilo najít, a tak jsme všechny karty vsadili na začátek sezóny 2021. Doufali jsme, že se covid již podaří dostat pod kontrolu. To se ale moc nepovedlo a start sezóny navíc provázelo nepříznivé počasí. Dle aktuálních statistik bychom potřebovali, aby lidé jezdili asi třikrát tolik. S dobou předcovidovou se to nedá srovnat. Jelikož stroje nyní nevydělají ani na provozní náklady a společníci již nejsou schopni dále financovat generovanou ztrátu, rozhodli jsme se po důkladných úvahách s těžkým srdcem ukončit provoz a činnost k 6. 6."

Firma se aktuálně vypořádává s investory a komunikuje se všemi městy a uživateli. Uživatelé, kteří mají v aplikaci re.volt dobitý kredit, mají čas jej do 6. 6.2021 vyčerpat. 

Pavel Kuchta, CEO re.voltu: „Věřím, že všechny naše kroky a rozhodnutí byly správné a dařilo se nám tento segment posouvat dopředu. I přes náš neúspěch zůstává rozhodně sdílená mobilita budoucností přesunu po městech. Přeji všem kolegům ze sdíleného segmentu mnoho zdaru, při posouvání přepravy osob na novou úroveň.“
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků