Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachránili dva psy během 14 hodin, jeden uvízl v kari síti, další ve vodním náhonu

Dva úspěšné zásahy spojené se záchranou psů si během 14 hodin připsali profesionální i dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji. V obci Tichá museli vyprostit z kari sítě bernského salašnického psa, poté jeli do Kyjovic vysvobodit border kolii z vodního náhonu. O zásazích informoval mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

K prvnímu zásahu byli hasiči přivolání v pondělí 24. května po 22. hodině do Tiché na Novojičínsku. Bernský salašnický pes tam uvízl v kari síti. Na místo vyrazila profesionální jednotka z Kopřivnice a místní dobrovolní hasiči z Tiché. Akce netrvala dlouho. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči rychle vysvobodili kňučícího ovčáckého psa pomocí pákových nůžek, aniž by jej zranili, a předali šťastné majitelce." 

O 14 hodin později, v úterý 25. května v poledne, zamířili hasiči do kyjovické části Panský mlýn. Do problémů se tam dostala border kolie. Na pomoc jí vyrazili hasiči z Bílovce a opět místní jednotka dobrovolných hasičů. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasič v nepromokavém kombinéze, jištěný lanem, psa uklidnil a vynesl jej z „dobře“ uzavřeného náhonu do bezpečí po nastavovacím žebříku. A byl předán majitelům."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy