Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Javorovém vrchu havarovala paraglidistka, do nemocnice ji přepravil vrtulník

28letá paraglidistka se zřítila v pátek dopoledne do obtížně přístupného terénu kolem Javorového vrchu v Beskydech. Na pomoc jí přispěchali jako první členové horské služby a poté i přivolaní letečtí záchranáři. Lékař se k ní musel spustit pomocí palubního jeřábu. Vrtulník ji pak transportoval do nemocnice.

O pádu paraglidistky v oblasti Javorového vrchu u Třince se záchranáři dozvěděli v pátek po 11. hodině. Na pomoc vyslali tým leteckých záchranářů a posádku rychlé zdravotnické pomoci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmadvacetiletá paraglidistka se nacházela v obtížně přístupném strmém svahu v lese. Jako první k ní na pomoc dorazili horští záchranáři."

Lékař záchranné služby byl k pacientce vysazen za pomoci palubního jeřábu z vrtulníku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Prvotní vyšetření ukázalo poranění hrudníku, dolní končetiny a známky otřesu mozku. Po provedení potřebného ošetření a zajištění pacientky ji letečtí záchranáři vyzvedli a v síti vrtulníkem přenesli na místo mezipřistání, kde proběhly další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče. Poté byla žena přepravena do ostravské fakultní nemocnice a předána lékařům tamního urgentního příjmu."

Javorový vrch u Třince je oblíbené a paraglidisty početně vyhledávané místo pro létání na padákovém kluzáku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy