Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tisíce řidičů z Hlučínska skončily v zácpě. Začala oprava mostu přes Odru

Mnoho řidičů z Hlučínska a okrajových částí Ostravy dnes dorazilo do práce z velkým zpožděním. Začala totiž obávaná rekonstrukce mostu přes Odru v Přívoze. Objízdné trasy se rychle ucpaly, řidiči nadávali, ale most je už prý ve špatném stavu a tak se opravit musí.

Hlavní tah mezi Ostravou a Hlučínskem byl od rána uzavřen pro individuální dopravu. Začala rekonstrukce mostu  přes Odru, po kterém denně projede kolem 30 tisíc aut. Podle řidičů to byla katastrofa. Objízdná trasa z Petřkovic přes Koblov se ucpala a tak to řidiči zkoušeli objet přes Porubu nebo Polsko. Fronta byla ve špičce i na hodinu až do Ludgeřovic. 

Daniel Havlík, starosta Ludgeřovic: "V Antošovicích se taky kope, tam je taky problém, tak já vím, že mi tady jezdili lidi a potvrzoval mi to i starosta Šilheřovic Radek Kaňa, že tam jezdili lidi ten kousek přes Polsko na dálnici a do Ostravy."  

Před začátkem opravy se diskutovala možnost stavby pontonového mostu, který by vystavěli vojáci. Bylo to ale zamítnuto a druhý most, který by byl součástí nové silnice I/56 na Opavu, je ve stádiu zbožného přání. řidiči se tak musejí obrnit trpělivostí a nebo začít jezdit na kole nebo MHD, která na most může. 

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: Kompletní oprava spočívá v obnově protikorozní ochrany ocelových konstrukcí, dále bude vyměněn mostní závěr, který po letech služby netěsní a nebrání protékání vody. Na mostě byla zjištěna nefunkční hydroizolace, což je předpoklad pro nadstandardní četnost tvorby výtluků a podobných poruch vozovky. Dosluhující izolační části budou obnoveny a nezbytná oprava nemine ani ochranné segmenty či vozovkové souvrství. Harmonogram prací rovněž počítá s provedením sanace spodní stavby.

Oprava historicky významného mostu přes Odru potrvá do konce roku a její cena je 18 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy