Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské Minikino Kavárna opět promítá. Zájem je velký

Ostravské Minikino Kavárna se po 8 měsících lockdownu opět zaplnilo lidmi. A hned první den promítání bylo téměř vyprodáno. A to i přesto, že se diváci museli před vstupem do kinosálu prokázat negativním testem na covid a po celou dobu promítání museli mít respirátor.

Ostravské Minikino Kavárna opět přivítalo diváky. Celých 8 měsíců promítalo virtuálně přes stream, což nebylo ono. Sál s kapacitou 70 lidí tím zdaleka nenaplnilo. Teď se konečně dočkalo restartu.

Michael Bukovanský, dramaturg, Minikino Kavárna: “Aktuálně pracujeme s kapacitou 35 míst. Momentálně máme skoro vyprodáno při této kapacitě a jsme rádi, že můžeme konečně snad po 8 měsících konečně promítat.”

Prvním filmem, který se promítal, byl dánský film Chlast, který byl zároveň posledním filmem, který lidé tady viděli před uzavřením kin.

Anketa: návštěvníci Minikino Kavárny: ”Nám to strašně moc chybělo to kulturní vyžití a tady to milujeme a chodíme tady pravidelně na ty artové filmy. Jsme nadšeni.”
“Jsem moc rád, protože vlastně to je první film letošního roku, na který jdu.”
Dušan Rapoš, šéfdramaturg, Minikino Kavárna Ostrava: “Pro kinaře to je obrovská radost, když vidí, že ti lidi přišli. I když musí ukazovat různé průkazy, potvrzení a certifikáty, tak to kino pořád milují. Teď budeme promítat pokusně v červnu jen v 19 hodin, plus pro seniory ve středu a pro děti v sobotu, neděli. to zachováme. Máme tady a na to chci pozvat diváky, Dny evropského filmu. Tam hrajeme skutečně spoustu úplně nových, krásných a smysluplných filmů."

Dny evropského filmu budou probíhat od 16. do 21. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy