Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý taxikář v Třinci nadýchal skoro 4 promile

Bezdůvodně během jízdy brzdil provoz a přejížděl z pruhu do pruhu. Svědkům v Třinci bylo hned jasné, že 49letý taxikář bude zřejmě opilý. Taxík mu svými vozy zablokovali, aby nemohl ujet a zavolali policii. Muž za volantem poté nadýchal skoro 4 promile.

Policisté dostali na konci minulého týdne oznámení o podezřelé jízdě taxikáře. Svědci hlásili, že byl zřejmě opilý a zastavil u jedné z restaurací v Třinci.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Hlídka dorazila do několika minut od oznámení a na místě opravdu spatřila zmíněné vozidlo taxi služby i s řidičem. V blízkosti se také nacházeli dva svědci celé události, kteří věc policistům telefonicky oznámili. Ti shodně uvedli, že byli svědky nekoordinované jízdy vozidla, které přejíždělo z pruhu do pruhu či bez důvodu v průběhu jízdy zastavovalo."

Z tohoto důvodu se oba řidiči, kteří jeli v těsné blízkosti, rozhodli nejen celou událost oznámit, ale jeli za ním až na místo, kde řidič zastavil.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Jelikož se báli, aby řidič ve své jízdě nepokračoval, vozidla zaparkovali tak, aby mu znemožnili výjezd z parkoviště."

Policisté dali taxikáři dýchnout a vzápětí se nestačili divit. Nadýchal totiž téměř 4 promile.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Muž byl následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. V průběhu prověřování bylo zjištěno, že krátce před svou jízdou měl svému zaměstnavateli sdělit, že v jízdách již nebude pokračovat, a to z důvodu nevolnosti."

Po vystřízlivění si 49letý muž vyslechl podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Určitě přijde o řidičák a navíc může jít až na jeden rok do vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy