Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výšlapem na Lysou horu budou turisté moci podpořit Natálku

Lysá hora si na nedostatek návštěvníků nemůže stěžovat po celý rok. V sobotu 19. června však mohou turisté při svém výšlapu přispět na dobrou věc.

Nadační fond Pavla Novotného, který pomáhá onkologicky nemocným, tam bude pořádat veřejnou sbírku na podporu 13leté Natálky Chmelařové. Ta je sama zdravotně hendikepovaná a přesto se zdatně starala o svou maminku, která onemocněla právě rakovinou.

Pavel Novotný, předseda správní rady NFPN: “V dopoledních hodinách bude hromadný výstup na Lysou horu. To znamená, pokud máte chuť a zájem přijďte. Start je v době od 8 do 10 hodin od parkoviště u pily v Ostravici a odpolední program potom začíná v 15 hodin ve sportovním areálu v Ostravici. V pozdních odpoledních hodinách dojde k předání šeku. Během celého sobotního dopoledne a odpoledne mohou účastníci přispívat na veřejnou sbírku, mohu si zakoupit různé věci a propagační materiály. Nahoře na vrcholu Lysé hory bude přistavena putovní pokladnička, takže do té pokladničky mohu přispět peníze a tak samo i v areálu pily v Ostravici."

Peníze vybrané ve sbírce budou sloužit nejen osiřelé Natálce, ale také dětské pozůstalostní terapeutické skupině Stromeček při Mobilním hospicu Strom života.

Pavel Novotný, předseda správní rady NFPN: “Výtěžek této sbírky bude použit pro Natálku Chmelařovou. Ona má určité prosbičky. Bude to jak na kompenzační pomůcky, tak samozřejmě na nějaké další aktivity."

Vedle sbírky samotné bude po celou sobotu v Ostravici program pro děti a odpoledne vystoupí Petr Bende.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy