Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva muži z Havířovska vykrádali sklepy a další objekty, napáchali škodu za statisíce

Policie dopadla dva muže z Havířovska, kteří vykrádali ve velkém převážně sklepy. Brali na co přišli, vybavení dílny, kola i elektroniku. Kromě sklepů se totiž vloupali i do rozestavěného domu nebo do boxu pro zásilky z e-shopů. Oba mají dohromady deset zápisů v rejstříku trestů, teď už sedí ve vazbě a čekají na soud.

Kriminalisté dopadli dva muže z Havířovska, kterým prokázali několik vloupání a krádeží. 34letý muž se měl letos v lednu násilně dostat do sklepního boxu, ze kterého odcizil různé věci za téměř 9 tisíc korun. O tři měsíce později pak přišel krást i s dalším 29letým komplicem.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Po vzájemné domluvě starší hlídal, mladší se protáhl přes sklepní okénko do dílny v domě na ulici E. Destinové v Havířově. S komplicem z místa odnesli především nářadí, které měli v úmyslu zpeněžit. Majiteli krádeží způsobili škodu nejméně ve výši 55 tisíc korun."

Když zřejmě dvojice zjistila, že jim to spolu vyhovuje, pustili se do dalších krádeží už společně.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "O několik dní později scénář byl stejný. V Havířově na ulici Pavlovové starší důvodně podezřelý (34) hlídal, mladší (29) měl zničit dva zabezpečovací lankové zámky. Z místa odvezli tříkolové pánské kolo v hodnotě 14 tisíc korun."

Mladší zloděj ale také nezahálel a v mezičase si zajel do jedné z obcí na okraji Ostravy, kde se rozhodl vykrást rozestavěný dům.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Měl vzít různé osvětlení, ovládače, zásuvky, kryty zásuvek, rámečky, trafa, přepínače a další podobné věci. Majiteli krádeží způsobil škodu, která je vyčíslena na bezmála 150 tisíc korun."

Na poslední prokázanou krádež se měla dvojice vydat opět společně do stejné ostravské obce. Jejich cílem se staly boxy, do kterých se doručují zásilky zákazníků e-shopů.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Výsledkem je celkem deset vypáčených boxů, ze kterých nebylo nic odcizeno, nicméně poškozením dvířek společnosti byla způsobená škoda ve výši 8 tisíc korun."

Celkově tak policisté dvojici prokázali krádeže a vloupání se škodou za více než 236 tisíc korun.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "V současné době jsou oba obvinění muži ve vazební věznici. Trestní minulost 34letého obviněného čítá celkem 8 záznamů v rejstříku, u mladšího jsou to 2 záznamy."

Policejní komisař je obvinil ze spáchání přečinu krádeže. Starší má rozšířené obvinění o přečin porušování domovní svobody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy