Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Se samotestem se smí už i na koupaliště. Návštěvníků pomalu přibývá

Letní koupaliště v Ostravě se začínají plnit lidmi. Může za to nejen slunečné a teplé počasí, ale i další rozvolnění. Od tohoto týdne už se při vstupu stačí prokázat samotestem. Dosud to bylo možné jen v restauraci, u kadeřníka, manikérky nebo masérky a dalších službách péče o tělo.

Milovníkům vodních radovánek se ulevilo. Odpadla jim povinnost prokazovat se při vstupu na letní koupaliště negativním testem na koronavirus potvrzený lékařem. Návštěvnost vodních areálů tak pomalu roste, což vítají hlavně provozovatelé.

Lenka Papajová, mluvčí společnosti SAREZA: “Od dnešního dne je zase příznivější situace pro nás. Lidem stačí při vstupu samotesty, nebo testy od zaměstnavatele, testy ze škol pro děti potvrzené čestným prohlášením.”

SAREZA v Ostravě provozuje letní koupaliště v Porubě, Vodní areál Jih a Vodní svět v centru města. Od minulého pátku, kdy byla zahájena sezóna, je navštívilo jen pár set lidí.

Anketa: návštěvníci Vodního areálu Jih: "Voda je super, je to příjemné osvěžení."
“Jsme rádi, že je pěkně. Nemáme roušky, jsme ve vodě. Pozdrav. Ahoj."

"Je to úplně poprvé, co tady jsme po hodně dlouhé době a zatím v pohodě. Voda je v pohodě, sice trošku studenější na můj vkus, ale jinak dobrý."
"Já už chci jít do vody."

Novinkou letošního roku je tady ve Vodním areálu Ostrava-Jih dětské hřiště s různými prolézačkami, houpačkami a skluzavkami.

Lenka Papajová, mluvčí společnosti SAREZA: “To bylo z těch investic asi všechno. Bylo to takové smutné období pro nás pro všechny náročné. Bojovali jsme jak jsme mohli. Museli jsme omezit některé investice.”

Venkovní areály momentálně fungují v omezeném provozu od 9 do 20 hodin. Bez testu i očkování je přístupné jen přírodní letní koupaliště v Porubě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy