Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ŘSD zahájilo výstavbu dálnice D48 mezi Bělotínem a Rybím

Ve čtvrtek byla oficiálně zahájena výstavba dálnice D48 v úseku mezi Bělotínem a Rybím. V rámci této akce dojde k přestavbě stávající nevyhovující silnice I/48 na plnohodnotnou dálnici. Celková délka úseku je 13,2 km a hotovo by mělo být v roce 2024.

Další část dálnice D48 získá postupně svou správnou podobu. Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek výstavbu úseku mezi Bělotínem a Rybím.

Radek Mátl, generální ředitel ŘSD: "V rámci zahajované akce dojde k přestavbě stávající směrově nedělené a šířkově nevyhovující silnice I/48 na plnohodnotnou dálnici D48. Nová čtyřpruhová komunikace bude rozšířena, doplněny budou krajnice, střední dělící pás i protihlukové stěny, čímž dojde k výraznému zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na tomto důležitém spojení dálnice D1 a Frýdku-Místku. Další stavební akce na D48 nás čeká hned v příštím roce, kdy v rámci výstavby tzv. Palačovské spojky zahájíme přestavbu úseku mezi Dubem a Palačovem. Velké úlevy od dopravní zátěže se v příštím roce dočkají také obyvatelé Frýdku-Místku, neboť zprovozníme dlouho očekávaný dálniční obchvat."

Stavba se skládá ze dvou úseků: MÚK Bělotín – Dub a Palačov – Šenov u Nového Jičína. Celková délka činí 13,2 km. Součástí stavby je i 13 mostů, 2 mimoúrovňové křižovatky a 4 protihlukové stěny o délce 7,5 kilometru.

Andrea Hýblová, oddělení komunikace ŘSD: "Dálnice D48 tvoří v rámci Moravskoslezského kraje důležitou dopravní tepnu orientovanou západovýchodním směrem. Jedná se o komunikaci, která spojuje jižní část Moravskoslezského kraje se střední Moravou a Polskem. Dálnice D48 je součástí transevropské silniční sítě TEN-T a mezinárodní silnice E462 Brno – Český Těšín – Krakov."

Nová výstavba vyjde podle smlouvy na téměř 3,1 miliardy korun a hotová by měla být v roce 2024.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy