Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výtěžek z aukce dresů Baníku přinesl zhruba 8 500 nových ryb pro Bečvu

Fanoušci vydražili celkem 26 sad dresů Baníku. Výtěžek bezmála 221 tisíc korun pomáhá s obnovou Bečvy po ekologické havárii. Ze 14 tisíců nových ryb bylo zakoupeno přibližně 8 500 kusů díky výtěžku z online aukce.

Další ryby do řeky Bečvy jsou vypuštěny. Obnově pomohla také dražba 26 sad dresů Baníků, které měli hráči ostravského klubu na sobě v utkání proti Sigmě Olomouc v loňském soutěžním utkání.

Josef Jalůvka, manažer značky Radegast: "Aukci jsme spolu s Baníkem připravili u příležitosti 50. výročí uvaření první várky piva. Na rukávech dresů byla také jména pivovarských osobností. Pivovar je dlouhodobě aktivní v podpoře projektů zaměřujících se na ochranu přírodního bohatství a péči o vodní zdroje."

Peněžní výsledek dražby výročních dresů se nakonec zastavil na částce 220 997 Kč. Nejvíce si fanoušci cenili dres strážce baníkovské brány Jana Laštůvky, který měl finální aukční cenovku 14 100 Kč.

Marek Lorenc, mluvčí FC Baník Ostrava: "Jsem hrdý na všechny fanoušky i spoustu dalších dárců, kteří se do online aukce nebo do veřejné sbírky zapojili a přispěli. Jde vidět, že když se „kope“ za dobrou věc, tak se dokážeme také pořádně vyhecovat a podat ten nejlepší výkon."

Pivovar a Baník převedly celý výtěžek dražby na transparentní účet Bečva 2020 sloužící na pokrytí škody po ekologické havárii na řece Bečvě, která se stala v roce 2020.

Pavel Kocián, předseda Územního svaz rybářů pro Severní Moravu a Slezsko: "Mohli jsme tak, nejen díky této podpoře, vypustit do Bečvy dalších 14 000 kusů parmy obecné, ryby, která je mezi násadami jedna z nejméně dostupných ryb na trhu. Zarybňování řeky je však běh na dlouhou trať a práce na dalších mnoho let, než se nám to podaří dát do pořádku. Chci všem velkým i malým dárcům poděkovat, že nás v tom nenechali samotné."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy