Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Nemocnici Třinec nově vzniklo Dětské rehabilitační centrum

Dětské rehabilitační centrum, které se věnuje multioborové péči o malé pacienty. To mají nově v Nemocnici Třinec. Zaměřuje se především na poruchy ve vývoji novorozenců, kojenců a dětí předškolního věku.

Dětské rehabilitační centrum pracuje v týmu: fyzioterapeut, logoped a dětská sestra v laktační poradně. Využívá se zde Vojtova metoda, cvičení dle Bobath konceptu, stimulace smyslových orgánů a stimulace funkcí nervů a svalů v oblasti úst a tváře.

Irena Sikorová Nožková, mluvčí Nemocnice Třinec: "Nově vzniklé oddělení se zaměřuje především na poruchy ve vývoji novorozenců, kojenců a dětí předškolního věku. V rámci fyzioterapie se provádí komplexní vyšetření pohybového aparátu a zhodnocení pohybového režimu dítěte."
Martina Śližová, certifikovaná fyzioterapeutka Bobath konceptu: "Naší snahou je vytvořit individuální a zároveň komplexní multioborový terapeutický přístup, jehož cílem je zaučit a motivovat rodiče ke cvičení v domácím prostředí, vést je ke správné stimulaci dítěte, a tím přispět k všestrannému rozvoji dítěte."
Irena Sikorová Nožková, mluvčí Nemocnice Třinec: "U některých dětí je nutná konzultace s logopedem a dle výsledků vyšetření je navržen individuální přístup v rehabilitační léčbě."

U starších dětí se terapie zaměřuje na zlepšení držení těla, na cvičení koordinace, plochonoží, dechovou rehabilitaci, řešení poúrazových stavů nebo na péči po odstranění nosní mandle.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy