Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští záložníci zahájili výcvik na Libavé

46 záložníků Krajského vojenského velitelství Ostrava zahájilo výcvik na Libavé. Čeká je dril střeleckých a taktických dovedností. Cílem je dohnat deficit, který vznikl přerušením výcviků kvůli koronaviru.

Po více jak roční pauze z důvodu protipandemických opatření se vojáci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava vrátili do výcvikového prostoru na Libavé. Tam budou drilovat střelecké a taktické dovednosti. 

Jaroslav Medek, ředitel KVV Ostrava: "I když se jednotlivá protikoronavirová opatření postupně rozvolňují, cvičení proběhne za přísných bezpečnostních opatření. Vojáci se dnes při nástupu museli prokázat platným antigenním nebo PCR testem na COVID 19. Cvičit budou po skupinách a následující týden budou opět testováni antigenním testem. Celkem jsme povolali 46 záložníků."

Cvičení, kterého se účastní také všichni řidiči jednotky, bude probíhat až do 30. června.

Jaroslav Medek, ředitel KVV Ostrava: "Daným cvičením chceme dohnat deficit, který byl způsoben přerušením výcviku AZ, současně tento výcvik vnímáme jako hlavní přípravu na jedno z největších cvičení záložníků ,,Hradba 2021“, které proběhne v září letošního roku."

Z online prostředí do výcvikového drilu

Přesto, že veškerá naplánovaná cvičení minulého roku byla přesunuta do roku 2021, mohli vojáci aktivní zálohy cvičit v online prostředí, které bylo ideální možností, jak záložníky zdokonalit v teorii, na kterou při běžných cvičeních není tolik času.

Martin Ogořalek, mluvčí KVV Ostrava: "Příslušníci aktivní zálohy prezentovali Krajské vojenské velitelství i ve svém volném čase, například hromadně organizovali dárcovství krve nebo se věnovali pomoci handicapovaným sportovcům při parasoutěžích v Moravskoslezském kraji."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy