Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největší zahradní město svého druhu v Česku oslavilo 100 let. O Zábřehu-Družstvu vyšla i kniha

Náměstí Gen. Svobody se vrátilo zpět do 1. republiky. Uskutečnila se tady sousedská slavnost Čaj o páté k oslavám stého výročí založení vilové čtvrti Zábřeh-Družstvo. K této příležitosti byla vydána i kniha o její historii.

Swingová hudba, taneční workshop, lidé v dobových kostýmech. Sousedskou slavnost Čaj o páté, která byla oslavou stého výročí od založení Zábřehu-Družstva, si i přes tropické počasí, nenechaly ujít stovky lidí.

Anketa: účastníce Sousedské slavnosti: “Moc se nám tady líbí. Já tady bydlím 68 let. Chodila jsem tu i do mateřské školy, základní školy a bydlím tady dosud. Neměnila bych nikdy, všichni se známe, je tady taková milá, příjemná atmosféra mezi sousedy."

Součástí akce byl i křest nové publikace o historii Zábřehu-Družstva.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “ Tato kniha má 384 stran. Lidé v nich najdou třeba 200 unikátních historických fotografií, současné snímky, různé tabulkové přehledy, grafy, vzpomínky pamětníků.”
Miroslav Košnovský, jeden z prvních obyvatel Zábřehu-Družstva: “Na toto náměstí mám vzpomínky, protože jsem tu prožil svoje klukovská léta. Dělali jsme lotroviny a dokonce jako skaut, založil se skautský oddíl, jsme měli úkol tady přes ty trávníky vykopat to, co je dnes dlážděné jako první cesty napříč tím náměstím. Takže jsem tady přispěl i svoji prací jako kluk.”

Na retro slavnosti nechyběly ani stánky s občerstvením, výstavy v opuštěných výlohách a procházková trasa s historickými fotografiemi. Zároveň tady odstartovala i akce Swingové léto, která bude probíhat na různých místech Ostravy až do září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy