Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Změna po 8 měsících. Starostou mariánskohorské radnice je opět Patrik Hujdus

Radnice Mariánských Hor a Hulvák má nové vedení. Změna proběhla po pouhých 8 měsících, kdy se ukázalo, že koalice není tak pevná jako při převratu loni v listopadu. Zastupitelé vedení odvolali den poté, co před úřadem protestovali nespokojení obyvatelé.

V pondělí demonstrace občanů, v úterý převrat na zastupitelstvu mariánskohorské radnice. Výsledkem je nové vedení, kdy do křesla starosty opět usedl Patrik Hujdus. Místostarosty se stali Vladimír Řezáč, Jana Pagáčová, Tomáš Sucharda a Sandra Sophia Murtinová.

Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: "My bychom chtěli navázat na to, kde jsme skončili v tom listopadu loňského roku. To znamená budou pokračovat investiční akce, které jsme naplánovali, budeme žádat o další dotace, protože jsou nové výzvy."

V zastupitelstvu má nová duhová koalice 8 hlasů, tedy jen o jediný hlas více. 

Jiří Vávra, odvolaný starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: "Můj předchůdce jim slíbil to, co jsme jim my dát nemohli. Jinými slovy za to, že dostali funkce místostarostů, tak zapomněli na slušné chování. Nehodili jsme flintu do žita a ještě jsme to nevzdali."
Anketa: obyvatelé Mariánských Hor a Hulvák: "Jsem hrozně ráda, že se to vrátilo zpátky. Taky jsem kvůli tomu byla na demonstraci v pondělí a pevně doufám, že to bude k něčemu."
"Mi jde o věc a ne o to, kdo tam zrovna vládne. Jestli tam jsou ti, co je podporuju, nebo ti, co je nepodporuju, prostě pokud jde o věc, tak by se mělo postupovat průhledně, transparentně ve vztahu k občanům."

Protestní akce se zúčastnilo více než 7 desítek lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy