Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spor o výčepní domeček u Radegastovny v Ostravě je vyřešen. Přiveze ho lehčí auto

U restaurace Radegastovna na Masarykově náměstí v Ostravě stojí každoročně v letních měsících tak zvaný gastrokontejner. Tedy domeček s výčepem, odkud se točí pivo pro hosty předzahrádky. Letos tomu tak není kvůli sporu provozovatele s radnicí o tom, jak ho na místo dopravit. O povolení převozu si zažádal vůbec poprvé.

Dlažba na Masarykově náměstí v centru Ostravy je určena zejména pro pěší. Na povolení tady mohou i auta. Jejich hmotnost i s nákladem by ale neměla přesáhnout 7 tun. A to je také důvod, proč u předzahrádky restaurace Radegastovna letos nestojí gastrokontejner. Dovést ho sem mělo auto, které by spolu s ním vážilo až 26 tun.

David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Nyní jsme se už dostali na nějakých 14 tun, na to minimum možného, no a tady už dojde zřejmě k tomu, že bude povolení. Jsme rádi, že jsme nakonec došli k tomu, pro všechny win win řešení a hlavně také win řešení pro to samotné náměstí, které doopravdy těmi tunami trpí.“
Michal Gajdošík, Radegastovna: “Pan majitel měl jednání s městem, musí podat novou žádost. Za těch podmínek, na kterých se domluvili tady přiveze jiné auto domeček, který budeme využívat k čepování piva, aby jsme se nemuseli tolik nalítat. Za den se obsluha nalítá zhruba 35 až 40 tisíc kroků.”
Obsluha Radegastovny: “Je to určitě náročné vzhledem k tomu, že ta cesta na tu velkou zahrádku je strašně dlouhá, kord když jsou taková vedra. Je to opravdu, jak byste za den vyšla 2x, 3x Lysou horu nahoru, dolů.”

Výčepní domeček stojí každoročně tady na tomto místě na přelomu dubna a května. Letos tedy bude mít značné zpoždění.

Vyřízení žádosti by mělo proběhnout ve zkrácené lhůtě, tedy do 14 dnů od jejího podání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy