Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti v Budišově nad Budišovkou mají nové centrum volného času

Děti z Budišova nad Budišovko se mohou radovat. Volný čas budou trávit v novém krásném centru. Za 5,7 milionu korun tady totiž opravili zchátralou budovu, která se proměnila v centrum volného času.

Děti budou chodit do zájmových kroužků do příjemného a bezpečného prostředí. Centrum bude mít i řadu dalších využití, například se v něm budou konat letní tábory. Městu Budišov nad Budišovkou kraj poskytne dotaci i na přípravu zpřístupnění Jezerního dolu v Krajině břidlice.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj: "Budišov nad Budišovkou patří mezi lokality zařazené do takzvaných znevýhodněných oblastí Moravskoslezského kraje a podpora obcím v této části regionu je jednou z našich priorit. Snažíme se místním lidem vytvořit podmínky pro spokojený život, věřím, že krásné nové centrum pro děti je jednou z cest, jak toho dosáhnout."

Na rekonstrukci centra schválil kraj dotaci tři miliony korun. Obec bude ve finále čerpat dotaci pouze 2 miliony korun díky nižší ceně zhotovitele, kterou obec vysoutěžila v rámci veřejné zakázky. Celkové náklady byly vyčísleny na 5,7 milionu korun, podílelo se na nich ze svého rozpočtu město. Centrum bylo otevřeno koncem června, už během letních prázdnin tu budou děti trávit čas, a to na letních táborech a sportovních soustředěních.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj: "Stávající prostory centra děti sice využívaly, ale chátrající objekt nabízel jen technicky nevyhovující provizorní klubovnu a hudební zkušebnu. Děti do kroužků docházely i do náhradních prostor v místní základní škole a do kapacitně nedostačujícího střediska volného času. Teď se díky rekonstrukci mohou těšit na moderní a funkční prostředí."

Centrum bude mít bezbariérový přístup do všech jeho částí.

Patrik Schramm, starosta Budišova  nad Budišovkou: "Centrum volnočasových aktivit budou moci využívat také školy v přírodě, adaptační kurzy, sportovní soustředění a letní tábory, které se ubytovávají v našem středisku volného času. Díky podpoře Moravskoslezského kraje jsme mohli zkvalitnit nabídku volnočasových aktivit pro místní školáky i turisty."

Město se snaží lákat i výletníky.

Patrik Schramm, starosta Budišova nad Budišovkou: "Turistům jsme aktuálně také zpřístupnili novou třicetimetrovou rozhlednu Halaška a během prázdnin dokončíme Naučnou stezku K Jezernímu dolu a připravujeme samotné zpřístupnění Jezerního dolu občanům a turistům."

Na rekonstrukci Centra volnočasových aktivit přispěl kraj 2 miliony korun, a to v rámci programu na podporu znevýhodněných oblastí Moravskoslezského kraje. Na projektovou dokumentaci, díky které bude zpřístupněn Jezerní důl, půjde z krajského rozpočtu 318 tisíc korun.

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MSK pro regionální rozvoj: "Jezerní důl je jediný v Krajině břidlice, ve kterém by se výletníci mohli projet na lodičkách. Zpřístupnění dolu veřejnosti a třeba komentované projížďky by mohly být velkým lákadlem. Obec by tak posílila svůj cestovní ruch, který je důležitý i pro místní podnikatele. Věřím, že se projekt podaří co nejdříve dotáhnout do zdárného konce."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy