Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Téměř dvouletý chlapeček vypadl z prvního patra v Bohumíně, v nemocnici bohužel zemřel

Další vážný pád z výšky řešili v pátek záchranáři v Bohumíně. Téměř dvouletý chlapeček tam vypadl z prvního patra. Vrtulník ho ve velmi vážném stavu přepravil do nemocnice, kde bohužel dítě zemřelo.

O vážném zranění malého dítěte byli záchranáři informováni v pátek po 15. hodině. Téměř dvouletý chlapeček vypadl z prvního patra budovy v Bohumíně. Na místo okamžitě vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. První tým byl u malého pacienta do čtyř minut.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Chlapec ve věku necelých dvou let utrpěl při pádu vážné poranění a jeho vědomí se zhoršovalo. Zasahující lékař proto musel provést intubaci dýchacích cest a převést dítě na přístrojem řízené dýchání. Pacient byl uložen do vakuové matrace a po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice."

Tam bohužel chlapeček zemřel. Jak přesně se tato nešťastná událost přihodila, teď prověřují policisté. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté prověřují všechny okolnosti této tragické události. U zákonných zástupců byly provedeny dechové zkoušky na alkohol s negativními výsledky. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení."

Podobná příhoda se stala v pátek přesně před týdnem v Ostravě-Porubě. 1,5letý chlapeček tam vypadl z okna ve 4. patře. V kritickém stavu byl převezen do nemocnice a stále je v umělém spánku. Maminka byla zrovna na toaletě a malému chlapci pomohl otevřít okno starší bratr. Policie bohužel musela přesto zahájit trestní řízení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy