Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volvo u Neplachovic vyletělo ze silnice, přeletělo potok a skončilo na střeše, čtyři lidé jsou v nemocnici

Z ničeho nic přejelo do protisměru a vylétlo ze silnice. Přes příkop narazilo Volvo do betonové zídky mostu a vymrštilo se do vzduchu. Přeletělo Heraltický potok a skončilo na střeše. Takový byl průběh velmi vážné nehody u Neplachovic na Opavsku, která zaměstnala všechny složky integrovaného záchranného systému. V autě byli čtyři lidé, těžce ranění skončili v nemocnici.

Minimálně zřejmě velmi vysoká rychlost možná stála za vážnou nehodou Volva u Neplachovic na Opavsku. V neděli nad ránem ve 3:40 tam totiž vylétlo ze silnice a po několika nárazech skončilo na střeše.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Z dosud nezjištěných příčin přejelo do protisměru a následně do levé silniční příkopy. Zde narazilo do betonové zídky mostu a bylo vymrštěno vzhůru. Přeletělo přes Heraltický potok, kde narazilo do břehu potoka a zůstalo stát na střeše."

Na místo okamžitě vyjely dva vozy hasičů z Opavy, čtyři sanitky z Opavy a Krnova a také přiletěl vrtulník z Ostravy.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu k zásahu bylo zjištěno, že osobní automobil po nehodě skončil na střeše mimo komunikaci a uvnitř zůstali zaklíněni čtyři lidé - dva z nich v bezvědomí. Jednotka nasadila k vyproštění hydraulické nástroje, osoby byly na páteřové desce předány do péče přítomných zdravotníků."

Hasiči následně pomohli s ošetřením a transportem do sanitek a vrtulníku. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Devatenáctiletý a čtyřiadvacetiletý muž byli v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři u nich zjistili poranění mozku. Za pomocí vyprošťovacího rámu byli uloženi do vakuových matrací, lékaři jim museli zaintubovat dýchací cesty a připojit je k umělé plicní ventilaci. Oba zraněné pak transportovali do traumatologického centra ostravské FN – jednoho vrtulníkem, druhého pozemní cestou. Osmnáctiletý a o tři roky starší muž byli zraněni těžce. S poraněním hlavy a dolní končetiny, resp. hlavy a hrudníku, je záchranáři po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepravili na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě."

Proč se nehoda stala, teď zjišťují opavští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "U všech účastníků nehody byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení pro případné vyloučení ovlivnění návykovými látkami."

O vyproštění automobilu a odtah se postarala soukromá firma.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy