Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři zasahovali u vážných nehod cyklistů na Frýdecko-Místecku a Bruntálsku

Dvě vážné nehody cyklistů zaměstnaly v sobotu a neděli záchranáře v Moravskoslezském kraji. Na Frýdecko-Místecku spadl 64letý cyklista z kola při jízdě z kopce a 47letého cyklistu našli bez známek vědomí na Bruntálsku.

V sobotu v půl sedmé večer vyjížděli záchranáři do Čeladné. Čtyřiašedesátiletý cyklista tam spadl z kola při jízdě z kopce a poté zůstal ležet v bezvědomí a bezdeší. Došlo u něj také k selhání krevního oběhu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Základní první pomoc mu začali poskytovat svědkové události a následně v ní pokračovali rozšířenou resuscitací záchranáři. Podařilo se jim obnovit činnost srdce a po dalším zajištění muže s poraněními hlavy, mozku a hrudníku, transportovali jej v kritickém stavu do FN Ostrava."

V neděli ve čtvrt na čtyři odpoledne, pak zasahovaly rýmařovské týmy záchranářů u cyklisty v lokalitě Žďárský potok na Bruntálsku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Sedmačtyřicetiletý muž byl v terénu nalezen dalšími cyklisty, a to v bezvědomí a ohrožení života. S poraněním hlavy musel být zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci."

Pacienta pak letecká záchranná služba přepravila do traumatologického centra ostravské fakultní nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy