Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Opavsku havarovalo letadlo, ve kterém cestovalo 5 osob, jedna utrpěla těžká zranění

Na letišti v obci Dolní Benešov na Opavsku dnes po poledni havarovalo letadlo. Uvnitř cestovalo pět osob, jedna z nich se těžce zranila. O nehodě informovala mluvčí PČR Moravskoslezského kraje Karolína Bělunková.

Nehoda se stala asi 20 minut po poledni v sobotu 3. července, kdy Cessna 182 vzlétala z dráhy.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "K havárii letadla došlo v momentě, kdy se pilot snažil se strojem vzlétnout. Přesné informace, a to jak k havárii došlo, zjišťují opavští policisté. Z prvotních informací ale vyplývá, že stroj nenabral potřebnou výšku a částí letadla zavadil zřejmě o porost za startovací dráhou. Na palubě letadla se nacházelo 5 osob. Jedna osoba měla utrpět těžká zranění, tři osoby lehká a jedna osoba měla vyváznout bez zranění." 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V péči záchranářů bylo celkem pět osob, všechny při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Dvaapadesátiletý a o rok mladší muž, byli týmy ZZS ošetřeni s poraněními hrudníku. Do ostravské FN je transportoval vrtulník a sanitní vozidlo. Devatenáctiletý a jednadvacetiletý mladík utrpěli poranění hlavy a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je posádka rychlé zdravotnické pomoci přepravila do ostravské Městské nemocnice. Muž ve věku pětatřiceti let byl záchranáři vyšetřen, nejevil však žádné známky poranění a mohl být proto ponechán na místě zásahu."
Letadlo se po pádu převrátilo na střechu. Podle informací TV Polar stroj řídil velmi zkušený pilot.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, profesionální jednotky z Hlučína a z Opavy a dobrovolní hasiči z Dolního Benešova. Hasiči provedli protipožární opatření, po vyšetření a zadokumentování nehody pomohli s převrácením zpět na kola a odtažením do hangáru."

Jednou z možných příčin nehody je přetížený stroj. Veškeré okolnosti nehody vyšetřují policicisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy