Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hradě Sovinci odstartovaly pravidelné akce. Poslední před prázdninami byly Slavnosti pánů ze Sovince

Také hrad Sovinec na Rýmařovsku se probouzí do nové sezóny a spouští sérii akcí pro návštěvníky. Tou největší ještě před prázdninami byly Slavnosti pánů ze Sovince, které ukázaly pestrou nabídku toho, co zde bude během sezóny k vidění. Na své si určitě přijdou nejen děti ale i dospělí.

video: TV Polar

Kromě historického programu je na Sovinci vždy středem pozornosti sokolník a ukázka zvířat záchranné stanice.

Jakub Kocourek, hejtman hradu: “Dneska v sobotu uvidíte kromě sokolníka Ondry I šermíře z Brna, z Uherského Ostrohu a z Přerova, budou zde renesanční šermíři, budou zde lanknechti a budou zde těžkooděnci, no a především dneska máme i noční program, kdy budou velké slavnosti, přijedou tanečnice s krásným programem z Benátek a bude tady I ohňová show.”

Ondřej Csik, sokolník: “Dneska tady ukazujeme práci záchranné stanice Stránské – Pateřín a máme tady živočichy z naší stanice, máme tady orla, máme tady krkavce, máme tady lišku, výra, takže lidi se tu dozví fůru zajímavých věcí, které se nedozví od pana Googla ale od nás. Nejenom, že si šáhnou a dostanou se do kontaktu s tím tvorem, přímo si ho můžou zkusit vzít na ruku, my jim k tomu řekneme, jak probíhá I výcvik, jak se to vlastně děje od začátku a jak to pokračuje.”

Zájemci se nejen dozvěděli mnoho zajímavého ale mohli si živé tvory i osahat a seznámit se s jejich chovem a výcvikem.

Anketa, návštěvnice: “Já jsem ze Zátora a nejvíc se mi líbila liška.”

Páté hradní nádvoří tradičně oživil historický program. Zvláště zajímavé pak bylo vystoupení šermířů s létajícími prapory.

Jan Čajník Kruba, účinkující: “My jsme skupina hisotrického šermu a létajících italských praporů, představujeme renesanci a říkáme si Bandiere e Spade, tedy Prapory a meče. To nás vystihuje. My máme sídlo v Brně. Na to jsme hrdí.”

Sovinec bude ožívat zajímavým programem každý letní víkend.

Michal Koutný, kastelán na Sovinci: “Již příští víkend, to znamená první prázdninový prodloužený víkend nás čeká Sovinecký šperk. Bude to již jubilejní desátý ročník této už poměrně známé akce, během které uvidí návštěvníci mnoho technik výroby šperků a samozřejmě šperky si budou moci nejen dámy ale i pánové koupit. Kromě toho zde na pátém nádvoří proběhne během celého prodlouženého víkendu také doprovodný program. Těšit se můžete na tančenice Perchty von Bladen, šermířskou skupinu Taurus Bruno, kejklíře a žongléra Křupínaa mnoho dalšího. Takže všechny vás srdečně zvu.”

Kromě toho všeho se na hradě můžete občerstvit, zahnat žízeň a vidět plno dalších stánků a atrakcí. Stojí to za to.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy