Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior za volantem zřejmě dostal mikrospánek a narazil do kamionu ve Starých Hamrech

Vážná dopravní nehoda zablokovala v pátek odpoledne průjezd přes Staré Hamry. Osobní auto tam narazilo do kamionu. Senior za volantem zřejmě dostal mikrospánek. Po nehodě skončil v nemocnici. Jeho spolujezdkyni tam musel přepravit vrtulník.

Nehoda byla na tísňovou linku nahlášena v pátek před 14. hodinou. Na místo vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému a z Ostravy vzlétl záchranářský vrtulník.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Na 80. kilometru silnice I/56 ve Starých Hamrech došlo ke střetu tahače s přívěsem a osobního automobilu."

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: ""Na místo události byla okamžitě povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Frýdek-Místek spolu s místní jednotkou dobrovolných hasičů Staré Hamry."

Řidič osobního auta dostal zřejmě mikrospánek a vlivem toho přejel do protisměru, kde narazil do projíždějícího kamionu. V osobním autě byli dva lidé.

Lukáš  Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k události provedli zajištění osobního vozidla proti pohybu a zároveň proti požáru. Dále zahájili vyprošťování první zraněné osoby, která zůstala ve vozidle zaklíněna. Hasiči osobu během pár minut vyprostili pomocí vyprošťovacího hydraulického nářadí a následně ji předali do péče přítomné posádky zdravotnické záchranné služby, která se již starala o druhou zraněnou osobu, která sama opustila vozidlo ihned po nehodě."

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Řidič osobního vozu ročníku 1940 byl převezen sanitkou do nemocnice ve Frýdku-Místku. Jeho stejně starou spolujezdkyni transportoval vrtulník do ostravské fakultní nemocnice."

Řidič kamionu vyvázl bez zranění. Dechová zkouška u něj byla negativní. Po dobu vyšetřování nehody byla silnice obousměrně uzavřena. Jakmile to okolnosti dovolily, byl provoz řízen kyvadlově do odstranění následků nehody. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po dokončení záchranných prací zůstala na místě události dobrovolná jednotka, která po vyšetření příčiny vzniku dopravní nehody, provedla úklid komunikace a její následné plné zprovoznění."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy