Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči bojovali s obrovským požárem seníku v Čeladné, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu

Deset hasičských jednotek se v neděli ráno zapojilo do likvidace požáru seníku v Čeladné na Frýdecko-Místecku. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Kromě hašení obřího požáru se hasiči soustředili také na ochranu nedalekého kravína, jedno bylo ale mimo kravín a tak nepřežilo. Škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun.

Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena sedm minut po půl šesté ráno. K požáru byli vyslání profesionální hasiči z Frýdku-Místku a Nošovic, spolu s nimi postupně dobrovolné jednotky z Čeladné, Ostravice, Frýdlantu nad Ostravicí, Kunčic pod Ondřejníkem, Frenštátu pod Radhoštěm, Lhotky, Pstruží a Brušperku.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Seník o půdorysu 35 x 35 metrů byl v době příjezdu hasičů k zásahu požárem zcela zasažen, jednotky se v první fázi soustředily na ochranu nedalekého kravína se zhruba stovkou dobytka. Nepřežilo však jedno z telat, které bylo umístěno v samostatném kotci mimo kravín."

Zásah komplikovala ocelová konstrukce střechy, která byla žárem značně narušená a hasiči tak po dlouhou dobu nemohli bezpečně vstoupit do objektu a seno rozhrabat. Na místo byl povolán statik, práce uvnitř budou probíhat až po jeho souhlasu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "K hašení i ochlazování bylo nasazeno několik vodních proudů, včetně přenosného monitoru. Voda byla dopravována kyvadlově cisternami z nedalekého potoka Čeladěnka, kde bylo zřízeno stanoviště se dvěma plovoucími čerpadly."

Statik před polednem povolil práci uvnitř objektu.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Majitel se dvěma nakládači vyveze na volné prostranství přibližně 350 balíků sena, které následně po rozhrabání dohasíme."

Vyšetřovatel hasičů na místě předběžně odhadl škodu na 900 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy