Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Téměř sto zraněných během soboty v Moravskoslezském kraji, záchranáři nabádají k opatrnosti

Moravskoslezští záchranáři v těchto dnech rozhodně nemají klidné služby. Jen během soboty ošetřovali 365 pacientů. 94 z nich utrpělo různá zranění. Záchranáři proto během prázdnin nabádají ke zvýšené opatrnosti. Velké části zranění totiž podle nich lze předcházet.

Poslední týdny mají záchranáři v Moravskoslezském kraji enormní počet výjezdů. Jen za sobotu vyjížděli ke 365 pacientům. V předchozích prázdninových sobotách to přitom bylo srovnatelné. Jednou 89 a podruhé 102 zraněných.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Největší skupinu tvořili pacienti po nejrůznějších pádech, jichž týmy zachraňovaly téměř šest desítek. U části z nich se jednalo o prosté pády, mnohdy osob v seniorském věku – po zakopnutí, ztrátě rovnováhy, či při kolapsu."

Dvacet dalších pádů bylo dokonce ovlivněno alkoholem.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Mezi příčiny dále patřily kupříkladu pády ze schodů, stromů, ze svahu, ale také z pergoly, patra domu nebo nákladové rampy, či při vystupování z vlaku."

Několik lidí bylo zraněno při haváriích vozidel, deset při nehodách na jízdních kolech, bruslích a koloběžkách.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Další desítka osob utrpěla poranění během sportovních aktivit, jako fotbal, hokej, volejbal, při skoku do bazénu a jiných."

Čas dovolených, prázdnin a letních víkendových dní přináší každoročně zvýšené množství úrazů a zranění. Záchranáři proto opětovně nabádají k opatrnosti, dodržování základních pravidel bezpečnosti a zvažování vlastních sil i schopností. Velké části zranění totiž lze předcházet.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy