Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž kradl na Frýdecko-Místecku vysokozdvižné vozíky

30letý recidivista ukradl dva vysokozdvižné vozíky ze dvou firem na Frýdecko-Místecku. Jeden odvezl neznámo kam, druhý odstavil v lese na okraji obce. Proč to udělal, to neřekl. Teď mu hrozí až pět let vězení.

Neobvyklé krádeže vyřešili v těchto dnech frýdecko-místečtí kriminalisté. Obvinění si vyslechl 30letý recidivista s bohatou trestní minulostí, v jeho rejstříku trestů je již deset záznamů.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Na začátku května první vysokozdvižný vozík obviněný uviděl odstavený v areálu provozovny i se startovacím klíčkem. Stačilo nasednout a odjet. Přesně takto to udělal i důvodně podezřelý muž. Na vozíku odjel po ulici Třebízského neznámo kam."

Majitelé škodu vyčíslili na bezmála 220 tisíc korun. Další krádež vysokozdvižného vozíku následovala zhruba o měsíc později. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Stroj objevil obviněný muž ve volně přístupném firemním areálu ve Sviadnově a scénář zopakoval. Nasedl, nastartoval a odjel do nedaleké obce Řepiště."

Vysokozdvižný vozík pak našli o dva dny později v zalesněné části obce. Hodnota vozíku byla vyčíslena na 217 tisíc korun.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Komisař viní muže ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže s trestní sazbou odnětím svobody na jeden rok až pět let."

Proč vozíky ukradl, policistům neřekl.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků