Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Poruba bude mít Duhové hřiště. Vyhrálo letošní ročník projektu Zelená Porubě

Participativní rozpočet Zelená Porubě letos změnil pravidla. Lidé už nenavrhovali dílčí úpravy, ale celé vnitrobloky. Celkem se na radnici sešlo 9 návrhů na jejich proměnu a v této chvíli už známe vítěze.

Duhové hřiště. To je vítězný projekt letošního ročníku participativního rozpočtu Zelená Porubě. Konkurence byla docela velká. Celkem lidé podali 9 návrhů a na ten vítězný radnice vyčlenila 4 miliony korun.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Rozdíl oproti minulým ročníkům byl právě ten, že se navrhovaly celé dvory, celé vnitrobloky a nejenom dílčí prvky v prostoru. Chtěli jsme tím dosáhnout větší koncepčnosti a i vyšší zapojení té komunity, která žije v tom daném vnitrobloku."

Na projektech, které postoupily do finálního hlasování, pracovali tři různí architekti, kteří zpracovali ideové návrhy. Lidé pak právě z těchto návrhů vybrali ten, který se jim líbil nejvíce.

Sandra Zubáňová, autorka návrhu : “My bychom rádi to hřiště zrevitalizovali, zmodernizovali, jelikož asi přes 30 let tady nebyla provedena žádná úprava a povrch té hrací plochy je značně rozpraskaný a pro děti nebezpečný.”

Součástí Duhového hřiště má být také workoutové hřiště pro větší děti a pro rodiče a prarodiče bude vybudována oddechová zóna.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Já gratuluji vítěznému návrhu a moc se těším na realizaci v příštím roce."

V dalším ročníku budou moci lidé opět podávat návrhy na proměnu celých vnitrobloků. Cílem je, aby se postupně změnily k lepšímu všechny dvory v obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků