Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž koupil kradený telefon, vědomě ho užíval a pak chtěl prodat, teď mu hrozí vězení

Policisté obvinili 63letého muže z Ostravy z přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti. Důvodem bylo, že koupil a později už vědomě užíval a následně chtěl prodat kradený mobilní telefon. Policistům to přitom zatajil. Teď mu hrozí až čtyři roky vězení.

Nelehkou práci mají někdy kriminalisté, kteří pátrají po zlodějích. Následně totiž ještě dohledávají právě i kradené věci. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V řadách našich oddělení jsou specialisté, kteří se zabývají právě pátráním po věcech, které pochází z trestné činnosti. I když je případ odhalen a pachatel dopaden či odsouzen, nadále pokračujeme v naši práci a po odcizených věcech stále pátráme."

Kriminalisté provádí různé operativní činnosti či kontroly například zastaváren, aby odcizené věci nalezli a případně je mohli vrátit zpět do okradeným. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Mnozí lidé si však neuvědomují, že když vědomě nabydou věc, která pochází z trestné činnosti a dále ji zpeněží, tak i oni se stávají pachatelem a dopouští se tak trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti."

Jeden takový poznatek pomohl k nalezení kradeného mobilního telefonu. Majiteli ho přitom ukradli už na začátku roku 2020 na Frýdecko-Místecku. Zloděje sice vypátrali, obvinili a následně odsoudili, po telefonu se ale slehla zem. Zloděj ho údajně prodal neznámé osobě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Muž, který mobilní telefon zakoupil, však netušil, že byl kradený a zastavil ho do zastavárny. Z této si ho po nějaké době opět vyzvedl a měl užívat. Až od policistů se dozvěděl, že byl telefon kradený. Sice se hájil, že telefon už nemá, ale přesto, jak již bylo později zjištěno, měl ho opět dát do zástavy do zastavárny."

Tentokrát už to však bylo s vědomím, že se jedná o kradený mobilní telefon. Netrvalo dlouho a podezřelý už seděl na policejním výslechu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Nakonec se ke svému jednání přiznal, vyjádřil svou lítost a telefon kriminalistům vydal. Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostravy ve zkráceném přípravném řízení sdělil 63letému muži podezření ze spáchání přečinu legalizace výnosů z trestné činnosti."

V případě odsouzení hrozí muži až čtyřleté vězení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy