Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní nehoda uzavřela část tunelu u Klimkovic, na místo letěl vrtulník, pomohli i zdravotníci z náhodně projíždějící sanitky

Hasiči, zdravotníci a policisté zasahovali v pondělí 26. července po půl jedné hodině odpolední u nehody dvou osobních aut v části tunelu u Klimkovic, ve směru na Ostravu. Mělo jít o kolizi českého a polského vozu. Příčinu nehody, během které se zranil dvaapadesátiletý muž, vyšetřují policisté.

video: ZZS MSK

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Ladislava Langa na místo vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci ze Studénky a současně vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Poblíž místa nehody také zastavila další sanitka, která v tu chvíli převážela jiného pacienta.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Při střetu utrpěl středně závažné poranění dvaapadesátiletý muž, který byl v době zásahu při vědomí a se záchranáři komunikoval. Stěžoval si na bolest v oblasti dolní části zad. Po prvotním podání léků proti bolesti byl ve spolupráci s hasiči z vozidla vyproštěn za pomoci páteřní desky, uložen do podtlakové matrace a zajištěn pomocí krčního límce. Po dalším ošetření v rámci přednemocniční neodkladné pomoci byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice na oddělení urgentního příjmu." 
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na místě zasahovaly tři jednotky profesionálních hasičů ZZS MSK z Ostravy-Přívozu, Bílovce a z Ostravy-Zábřehu. Zraněného řidiče hasiči vyprostili pomocí hydraulických nástrojů.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy