Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Frýdlantu nad Ostravicí havarovalo ultralehké letadlo, z hořícího stroje pilota vytáhl svědek události

Nedaleko letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí havarovalo ultralehké letadlo. Svědkové uvedli, že slyšeli, jak stroji vynechával motor. Na místě zasahují složky IZS. Stroj po pádu začal hořet. Pilota (ročník 1955) vytáhli svědci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Dnes kolem půl jedenácté jsme přijali oznámení o pádu letadla ultra light v blízkosti letiště Frýdlant nad Ostravicí, v části obce Lubno a to ve volném prostranství. K pádu došlo zřejmě při vzletu. V letadle byl pouze pilot, muž ročník 1955. Ten byl se zraněním předán do rukou lékařů a transportován do nemocničního zařízení v Ostravě. Při tomto neštěstí došlo k zahoření letadla."
Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "65letého muže na místě ošetřovali letečtí záchranáři. Muž byl při vědomí, stěžoval si na bolesti v oblasti levé kyčle. Utrpěl tržné ranky v obličeji a současně popáleninu levé ruky a levé nohy."

Podle mluvčího HZS MSK Petra Kůdely na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Tři jednotky hasičů vyjely ve čtvrtek 29.7.2021 dopoledne do Frýdlantu nad Ostravicí, místní části Lubno (okres Frýdek-Místek), kde havaroval – mimo letiště – ultralight. Ten začal po dopadu hořet. Pilota seniorského věku vytáhl z hořícího stroje, a tím i zřejmě zachránil svědek. Zraněného jej převezl do nemocnice vrtulník LZS Ostrava. Operační středisko hasičů bylo o této nehodě informováno ve čtvrtek po půl jedenácté. Do Lubna ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek a dvě jednotky dobrovolných hasičů – Frýdlant nad Ostravicí-Lubno a Frýdlant nad Ostravicí. Požár stroje uhasili za čtyři minuty."

Incident šetří Úřad pro civilní letectví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy