Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Beskydech se po pádu těžce zranila cyklistka, do nemocnice ji transportoval vrtulník

44letá cyklistka jela v sobotu od Satinských vodopádů směrem k Malenovicím. Při přejíždění odvodňovacího žlábku dostala smyk a upadla. Skončila krátce v bezvědomí a s vážným zraněním ji musel vrtulník transportovat do ostravské fakultní nemocnice.

V sobotu dvacet minut po 13. hodině dostali záchranáři a policisté zprávu o vážné nehodě cyklistky v Beskydech. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "44letá žena z Rožnova pod Radhoštěm řídila své jízdní kolo v klesání ve směru od Satinských vodopádů k obci Malenovice, přičemž při přejíždění příčného odvodňovacího žlábku, vedoucího šikmo přes celou šířku komunikace, dostala smyk a upadla na vozovku."

Na místo události vzlétl vrtulník LZS z Ostravy a vyjela pozemní posádka ze základny ve Frýdlantu nad Ostravicí. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Žena byla po nehodě a pádu krátce v bezvědomí. Zasahující lékař u ní při prvotním vyšetření zjistil vícečetná poranění hlavy, příznaky svědčily rovněž pro otřes mozku. Záchranáři pacientku zajistili krčním límcem, uložili do podtlakové matrace a zahájili podávání léků. Za stálé monitorace životních funkcí byla poté letecky přepravena do ostravské fakultní nemocnice a předána do péče týmu tamního urgentního příjmu."
René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Orientační dechová zkouška u ní provedena nebyla s ohledem na její zranění v obličeji, byl u ní nařízen odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyla pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek."

O den dříve, tedy v pátek 30. července večer, přitom stejné výjezdové skupiny zasahovaly u jiného cyklisty po pádu, rovněž v Beskydech, a to v obci Bílá. I v tomto případě utrpěl pacient, 48letý muž, poranění hlavy s otřesem mozku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy