Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mobilní očkovací týmy vyrazí očkovat neregistrované do Jablunkova, Vítkova a Osoblahy

Tři mobilní očkovací týmy vyrazí zítra a pozítří do odlehlých oblastí Moravskoslezského kraje. Pro vakcínu si budou zájemci moci zajít v úterý 3. srpna v Jablunkově a Osoblaze, ve středu 4. srpna se pak bude očkovat ve Vítkově, na všech třech místech bez předchozí registrace. Pro vakcínu si budou moci v doprovodu zákonného zástupce přijít i děti od dvanácti let.

Moravskoslezský kraj vybral po konzultaci se starosty tři místa, kam vyrazí mobilní očkovací týmy.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Očkovat budou látkami od firem Pfizer/BioNTech nebo Johnson & Johnson. Tímto způsobem chceme dosáhnout vyšší proočkovanosti, která má napomoci vrátit naše životy do obvyklých kolejí. Vycházíme vstříc lidem, kteří to mají daleko do očkovacích center nebo si nevědí rady s on-line registrací do očkovacího systému."

Na všech třech místech se bude očkovat od osmi rána do 17 hodin.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví: "Každý, kdo se rozhodne chránit sebe i zdraví svých blízkých, může jen tak přijít a o vakcínu požádat. Očkování je samozřejmě zdarma, lidé budou pouze potřebovat doklad totožnosti a kartičku pojištěnce. V úterý bude očkovací tým v Jablunkově v parku za radnicí a na náměstí v Osoblaze před obecním úřadem. Ve středu se bude očkovat ve Vítkově na náměstí Jana Zajíce."

Lidé si budou moci vybrat, kterou vakcínu chtějí. Jestli jednodávkovou vakcínu od firmy Johnson & Johnson, nebo jestli mají zájem o Pfizer/BioNTech. Když si vyberou dvoudávkové očkování, mobilní očkovací tým na místo znovu přijede po 21 dnech.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Mobilní očkovací týmy budou tvořit posádky složené ze zkušené očkovací sestry a lékaře. Do Vítkova vyjedou zdravotníci Fakultní nemocnice Ostrava, v Jablunkově budou očkovat zdravotníci Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj a do Osoblahy vyrazí očkovací tým krnovské nemocnice.

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: "Ze statistik je zřejmé, že na Osoblažsku je procentuálně nejméně naočkovaných lidí v rámci kraje i republiky. Je možné, že řada obyvatel nemusí mít přístup k internetu, případně má potíž s dopravou do očkovacího centra. Proto zde po dohodě s vedením Moravskoslezského kraje vysíláme náš mobilní očkovací tým. Naočkovat by měl zvládnout za jediný den několik set zájemců. V případě potřeby akci zopakujeme."
Všichni zájemci, kteří na náměstí do Osoblahy přijdou, se na místě zaevidují u administrátorů a následně budou naočkováni.

Ladislav Václavec, ředitel krnovské nemocnice: "Zájemce budeme očkovat jednodávkovou vakcínou Janssen. Připravena pro ně bude i odpočinková zóna."Jiří Krušina, mluvčí SZZ Krnov: "Krnovská nemocnice předem děkuje starostům obcí Osoblažska, že o možnosti očkování budou prostřednictvím webu a obecního rozhlasu informovat místní obyvatele."

Zdravotníci s sebou do Osoblahy povezou pro případné zájemce také dvoudávkovou vakcínu Pfitzer, u které je ale nutno po třech týdnech absolvovat přeočkování.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy