Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začaly opravy vozovek, chodníků a zastávek v okolí LDN v Ostravě-Radvanicích

Ostravské komunikace začaly s opravami cest kolem Léčebny dlouhodobě nemocných v Ostravě-Radvanicích a Bartovicích. Řidiči proto musejí počítat s dopravním omezením. Dojde především k odklonu linek MHD.

Ohlášené práce Ostravských komunikací na Čapkově ulici dospěly do etapy, která ovlivní provoz v okolí Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Radvanicích. Pro sanitní vozy, zásobování, přepravu klientů a individuální dopravu zaměstnanců i návštěvníků zůstane LDN vždy dostupná.

Petr Uhlíř, výrobní náměstek Ostravských komunikací: "S komplikacemi musí, bohužel, počítat cestující MHD, pro které detailní informace na svých webových stránkách zveřejňuje Dopravní podnik Ostrava. Opravujeme vozovku, chodníky i zastávky, proto je nutné linky MHD odklánět."

Ostravské komunikace mají práce naplánovány tak, že v první fázi, která začala právě dnes (2. 8.), budou opravovat úsek vozovky a chodníky na ulici Čapkova v úseku od Kobrovy, tj. ve směru od ul. Radvanické, po ulici U Stavisek (do její první poloviny). Doprava se dostane k LDN ze silnice I/59 a ul. Fryštátské. Ve směru od centra města je provoz vedený po ulici Těšínské a poté na ul. Fryštátskou.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravský h komunikací: "Autobusová doprava bude vedena po ul. Čapkova po celou dobu stavby jednosměrně, a to od ul. Radvanické k ul. Fryštátské. Zastávka LDN bude pro směr k ul. Fryštátské přesunuta na ul. Čapkovu před ul. Karvinskou. V opačném směru autobusy po ul. Čapkově nebudou jezdit vůbec. Jedou po trase Fryštátská, Těšínská. Zastávka "LDN" směr "Hranečník" je přesunuta na zastávku "U Káňů" u ul. Radvanické."
Martin Venglář, oddělení dopravního inženýrství Ostravských komunikací: "Druhá část prací začne 20. září a bude znamenat, že se bude opravovat ulice Čapkova od ul. U Stavisek - od její druhé poloviny po ulici Fryštátskou. Přístup k LDN pak bude řešen od ulice Radvanické."

Autobusová doprava bude řešena jako v první etapě. Zastávka "LDN" pro směr Fryštátská již bude ve své poloze. Zastávka ve směru na "Hranečník" bude umístěna na zastávce "U Káňů".

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy