Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nepozorný řidič nedal přednost před přechodem pro chodce, sražená žena na místě zemřela

Klasický průběh měla tragická nehoda, při které v Ostravě zemřela 47letá žena přecházející přechod pro chodce poté, co jí řidič jednoho auta dal přednost, zatímco druhé v levém pruhu ji srazilo.

Nehoda se stala v úterý ráno na Frýdecké ulici v  ostravské části Kunčičky. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MNSK: "Krátce po čtvrt na osm přijali krajští operátoři informaci o střetu osobního vozidla s chodkyní a na místo ihned vyjely dva týmy záchranné služby. První záchranáři byli u postižené sedm minut od převzetí výzvy k zásahu. Sedmačtyřicetiletá žena, sražená na přechodu pro chodce, nejevila při příjezdu záchranářů žádné známky života. Došlo u ní k zástavě dýchání i krevního oběhu. Posádky ihned zahájily rozšířenou resuscitaci – prováděly nepřímou srdeční masáž, pacientce zajistily dýchací cesty a připojily ji k přístrojem řízené ventilaci. Přes využití přístrojové techniky i léků byla snaha týmů o záchranu marná. Žena na místě podlehla mnohočetným poraněním, která utrpěla a zasahující lékař musel konstatovat její smrt."

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Nehoda se stala v prostoru křižovatky Frýdecké a Škrobálkovy ulice. Žena měla vstoupit na přechod pro chodce ve chvíli, kdy řidič v pravém jízdním pruhu před vyznačeným přechodem zastavoval, aby dal chodkyni přednost. Další řidič, jedoucí ve stejném směru v levém jízdním pruhu ve voze Audi A6, však na tento manévr nezareagoval a chodkyni srazil. Ta při střetu utrpěla natolik závažná zranění, že jim přes poskytnutou první pomoc podlehla. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou. Další okolnosti nehody se dále vyšetřují. Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí řidiči až šest let vězení."

Zhlédněte také videoreportáž o této nehodě:

Zdroj: https://dopravniinfo.cz/

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy