Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny jsou ve školách opět ve znamení rekonstrukcí a oprav

Moravskoslezský kraj o prázdninách investuje do oprav škol. Během 44 investičních akcí bude letos proinvestováno 605 milionů korun. Budovy škol dostanou nové fasády či sociální zařízení, renovací projdou kotelny, elektroinstalace nebo kuchyně, stavebních úprav se dočkají i tělocvičny nebo střechy některých školských budov.

Také toto léto se na krajských školách ozývají sbíječky a zvuky stavebních prací.

Jaroslav Kania, náměstek hejtmana MSK pro finance, investice a majetek: "Letní prázdniny jsou ideálním obdobím pro opravy škol, učňovských dílen nebo základních uměleckých škol. Mezi projekty jsou také dva v dětských domovech zřizovaných Moravskoslezským krajem. Ostravský dětský domov Na Vizině se dočká rekonstrukce střechy tělocvičny za více než šest milionů korun, v Melči je v plánu výměna břidlicové krytiny a oprava krovu za zhruba 14 a půl milionu. Celkově se jedná o 44 akcí v celkové hodnotě 770 milionů korun, v letošním roce bude proinvestováno 605 milionů."

Kraj jako investor čerpá finanční prostředky ze svého rozpočtu, ale také z evropských zdrojů či od státu.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro školství a sport: "Investice do školských budov považuji za nesmírně důležité. Znamenají nejen energetické úspory, ale také zvýšení určitého komfortu i prestiže dané školy. Moderní prostředí a reprezentativní vzhled hrají nezanedbatelnou roli při rozhodování žáků devátých tříd při výběru školy. Proto jsem rád, že do svých školských zařízení kraj průběžně investuje."

Kromě rekonstrukcí elektroinstalací, sociálních zařízení, kotelen či kuchyní se úprav dočká hned několik školních tělocvičen.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MSK pro školství a sport: "Nové sportoviště se připravuje na bruntálské průmyslovce, kdy součástí projektu za 56 milionů je i demolice starých budov. Modernizovanou tělocvičnu bude mít Střední škola průmyslová v Krnově, novou podlahu bude mít tělocvična karvinského gymnázia, novou střechu tělocvičny dostanou průmyslovka v Havířově nebo ostravská Střední škola stavební a dřevozpracující."

Do školských budov kraj investuje napříč celým regionem. Během léta se tak pracuje na školách v Ostravě, Opavě, Krnově, Bruntále, Frýdku-Místku, Českém Těšíně, Karviné, Kopřivnici, Havířově, Bílovci, Bohumíně, Hlučíně, Novém Jičíně a Rychvaldu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy